Dantų gydymas nėštumo laikotarpiu

Ką reikia žinoti apie dantų gydymą nėštumo laikotarpiu?

Gydyti skaudantį dantį ar negydyti

Skaudantį dantį BŪTINA gydyti, nes infekcija, sukelianti skausmą savaime nepraeina.

Jei danties(ų) neskauda, tačiau yra problemų – geriausia dėl kokrečios situacijos (gydyti nėštumo metu ar PO nėštumo) pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Nuskausminimas (vietinė nejautra)

Vietinė nejautra yra galima nėštumo laikotarpiu, tačiau svarbu informuoti odontologą, kad laukiatės, nes pagal tai bus parenkami nuskausminamieji vaistai bei koreguojama dozė.

Rentgeno nuotraukų atlikimas

Jei yra indikacijų, tada rentgeno nuotraukos gali būti atliekamos (tačiau būtinai apie nėštumą informuokite gydytoją, nes bus uždedama speciali prijuostė ir gali būti koreguojama apšvitos dozė).

Šiuolaikinė rentgeno spinduoliuotė yra saugi dėl itin menkos apšvitos dozės ir labai trumpo ekspozicijos laiko. Naudojama ir apsauginė liemenė, bet rentgeno spinduliai yra koncentruoti tik į tiriamą sritį, todėl vaisiaus neveikia. Jei reikalinga sudėtingesnė intervencija –  reikalinga pasikonsultuoti su akušeriu-ginekologu.

Kada geriausia gydyti dantis?

  • Pasirodyti ir PASIKONSULTUOTI geriausia pirmojo nėštumo trimestro metu (dažnai rekomenduojama apie 12 sav.), kad odontologas galėtų įvertinti burnos ertmės būklę ir suplanuoti apsilankymus.
  • Jei nėra skubios pagalbos būtinybės, skausmo – odontologines procedūras (gydymą) rekomenduojama atidėti antram nėštumo trimestrui (4-6 mėn.).
  • Esant skausmui (būtinybei) geriausia gydyti nedelsiant, nereikalinga laukti.

P.S. Geriausia prieš pradedant dantų gydymą pasikonsultuoti su savo akušeriu/ginekologu, nes kiekvienas nėštumas yra individualus.

Kiti straipsniai: