Silantai

Kas yra silantai? 

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Taip dantys apsaugomi nuo dantų ėduonies, be to, juos lengviau valyti. Verta žinoti, kad silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys.

 Ar silantai visiškai apsaugo nuo ėduonies? 

Specialistai teigia, kad laiku padengus vaikų dantis silantais, karieso atsiradimo tikimybė sumažėja 80–90 procentų.

Kokio amžiaus vaikų dantukai gali būti dengiami silantu? 

Dažniausiai 6 – 14 metų (bet gali būti ir jaunesniems vaikams, jei yra išdygę nuolatiniai krūminiai dantys).

Ar dengimas silantais skausmingas? 

Ne. Tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra. Dantuko gręžti nereikia. Danties paviršius nuvalomas, apdorojamas specialiais skysčiais ir padengiamas silantu, naudojant labai mažą šepetėlį ar specialų švirkštą, silantas šiuo metu dažniausiai yra sukietinamas, panaudojant specialią šviesą.

 Ar ši paslauga mokama? 

Pagal šią programą numatytas paslaugas 6–14 metų vaikams nemokamai teikia sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusios poliklinikos, šeimos medicinos centrai, kuriuose dirba gydytojai odontologai arba burnos higienistai. Gydymo įstaigoms, sudariusioms sutartį su ligonių kasomis, iš PSDF biudžeto mokama už visas minėto amžiaus vaikams suteiktas paslaugas. Nesudarę šių sutarčių privačiai dirbantys odontologai tokių paslaugų nemokamai neteikia.

Ką daryti jeigu iškrito silantas?

Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktiniovizito metu.

Kokia silanto kaina?

Polikninikoje (šeimos medicinos centre), kur vaikas yra prirašytas – dantų padengimas silantais nekainuoja. Privačiose klinikose 1 danties silantavimas kainuoja vidutiniškai 10 Eur.

Parengta remiantis http://m.klaipeda.diena.lt/naujienos/sveikata/sveikata/ka-reikia-zinoti-apie-silantus-380691

Kiti straipsniai: