Nauja kompensuojamo dantų protezavimo tvarka

2021 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja dantų protezavimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) tvarka. 

Svarbu žinoti –  nebelieka buvusios „laiškų“ sistemos, su ja panaikintos ir protezavimo laukimo eilės.

Ką tai reiškia?

Teisę gauti dantų protezavimo paslaugas žmogus įgyja iškart, kai turinčios sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK) gydymo įstaigos gydytojas odontologas nustato kompensuojamojo dantų protezavimo pagrįstumą, tai patvirtinantį faktą suveda į elektroninę sveikatos paslaugų sistemą. Gydytojui odontologui išdavus teisę į kompensuojamąjį dantų protezavimą patvirtinantį informacinį pranešimą, dėl šių paslaugų gavimo asmuo iš karto gali kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su TLK (nebūtina protezuotis pas tą odontologą, kuris išdavė teisę kompensuojamam protezavimui gauti).

Ką reikia daryti, norint gauti kompensaciją protezavimui iš TLK?

Kreiptis į pasirinktos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos (turinčios sutartį su TLK) odontologą (pavyzdžiui, polikniniką), kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų į TLK elektroninę sistemą. Jums iš karto turėtų išduoti „Pranešimą“, patvirtinantį, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui. Žinokite, kad, netgi pametus šį dokumentą, elektroninėje sistemoje sprendimas išliks.

Kur galima atlikti kompensuojamą protezavimą?

Protezavimą galite atlikti bet kurioje pasirinktoje klinikoje, kuri yra sudariusi sutartį su TLK.

Klinikų sąrašą galite rasti čia:

Vilniaus apskritis

Kauno apskritis

Ką daryti, pasirinkus įstaigą, kurioje norima protezuoti dantis?

  • Atvykti į kliniką konsultacijai (klinika turi būti sudariusi sutartį su TLK). Informuokite, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui. Jei su savimi turite tai įrodantį pranešimą – pateikite jį registruojančiam asmeniui (jei neturite, nieko tokio, sprendimas yra elektroninėje sistemoje).
  • Pirmosios konsultacijos metu bus sudarytas gydymo planas. Jums nutarus, kad jis tinkamas, įstaigos specialistai pažymės TLK elektroninėje sistemoje, kad dantų protezavimui jūs pasirinkote šią įstaigą.
  • Tolimesnių apsilankymų metu, jums bus suteiktos gydymo plane suderintos protezavimo paslaugos.
  • Užbaigus dantų protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą.

Kada galima vėl kreiptis (po susiprotezavimo) dėl pakartotinės kompensacijos dantų protezavimui?

Esant poreikiui, nuo susiprotezavimo datos praėjus ne mažiau kaip 3 metams, pagal galiojančią tvarką, jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.

Svarbu žinoti:

  • Gydymo plane bus pateikta informacija apie gydymo kainą. Jei pasirinktas gydymo būdas kainuotų daugiau nei paskirta TLK lėšų, bus aiškiai išskirta, kuri dalis bus kompensuojama, o kurią dalį reikės apmokėti pačiam pacientui.
  • Sumos protezavimui nesikeitė. Kompensacijos suma nustatoma įtraukimo į TLK sistemą metu. Šiuo metu kompensuojama: pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos iki 561,35 euro, vaikams iki 18 metų – iki 286,49 euro.
  • Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas, kompensuojama suma gali siekti iki 1727,20 euro (nustato konsiliumas).

Straipsnis paruoštas 2021.07.13

 

Kiti straipsniai: