„Silensor–SL“ kapa mažinanti knarkimą

Knarkimo garsas atsiranda miego metu susiaurėjus ryklės audiniams, pro kuriuos praeinantis oras virpina minkštąjį gomurį ar liežuvio šaknį.

Ką svarbu žinoti?

  • Esant knarkimui – svarbu atlikti polisomnografinį tyrimą, kurio metu bus nustatyta, ar suglebę ryklės audiniai neuždaro pilnai kvėpavimo takų, dėl ko gali atsirasti atsirasti kvėpavimo sustojimai miegant, vadinami apnėjomis.
  • Jei nustatyta miego apnėja – būtina pasikonsultuoti su LOR gydytoju dėl gydymo variantų: minkštojo gomurio plastikos, nenutrūkstamo oro ventiliacijos kaukės (CPAP), ar kt.
  • Jei miego apnėjos nėra (ar ji lengvo-vidutinio laipsnio) vienas iš gydymo metodų yra naktimis burnoje laikyti kapą, kuri pozicionuoja apatinį žandikaulį priekinėje padėtyje (tada liežuvis laikomas „priekinėje padėtyje” ir mažėja tikimybė, kad susiaurės ryklės audiniai dėl liežuvio „užkritimo”).

Kapa mažinanati knarkimą

Knarkimo mažinimui geriausia naudoti tokią knarkimo kapą, kuri yra individualiai pagaminta pacientui pagal jo esamą sukandimą. Lietuvoje dažniausiai skiriama „Erkodent Silensor–SL“ knarkimo kapa. Ją paskiria gydytojas odontologas (kuris spacializuojasi šios kapos gamyboje).

„Silensor-SL” kapa yra sudaryta iš dviejų sujungtų įtvarų – vienas skirtas viršutiniam žandikauliui, kitas – apatiniam. Įsidėjus kapas į burną, apatinis žandikaulis yra nukreipiamas į priekį ir tai padeda palaikyti laisvus kvėpavimo takus. Kapos tampriai apspaudžia dantis ir gerai laikosi, nes yra individualiai pagamintos pagal paciento dantų atspaudus.

Taip pat Silensor-SL kapas galima reguliuoti (didinti arba mažinti apatinio žandikaulio priekinę poziciją) pritaikant maksimaliam rezultatui gauti.

Kokia Silensor-SL kapos kaina?

Įprastai kapa kainuoja 300-400 Eur.

***

Galvojate apie kapą (nuo knarkimo) – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: