Apie treinerius (Myobrace)

Dantų susigrūdimą gali lemti ne tik genetika, tačiau ir tam tikri netaisyklingi įpročiai kaip kvėpavimas per burną, nykščio/piršto čiulpimas, lūpos čiulpimas, netaisyklingas rijimas.

Treineris, tai minkštas išimamas aparatas, kuris koreguoja žalingus burnos įpročius (kurie yra dantų susigrūdimo priežastis) ir taip pat su nedidele jėga plečia viršutinį žandikaulį (taip padaroma daugiau vietos dygstantiems dantims).

Kokie yra gydymo treineriais tikslai?

  • Lūpos suspaustos visą laiką, išskyrus kalbant ir valgant.
  • Kvėpavimas per nosį.
  • Jokio lūpų aktyvumo rijimo metu.
  • Geresnis dantų lanko išlyginimas.
  • Geresnis veido vysymąsis.

Kokio amžiaus vaikams tinkamas gydymas treineriais?

Dažniausiai šis gydymas taikomas mišrų sąkandį (pieninių ir nuolatinių dantų) turintiems vaikams, t.y. 6-10 metų vaikams, tačiau galimas ir labai mažų, vyresnių vaikų bei suaugusių gydymas.

Kiek laiko per dieną yra nešiojamas treineris burnoje?

Vaikas turi nešioti treinerį 1-2 valandas dienos metu bei nakties miego metu.

Kiek užtrunka gydymas?

Kiek užtruks gydymas treineriais priklausys nuo individualios situacijos, gali užtrukti 6 mėnesius, o gali ir 4 metus. Įprastai gydymas treineriais trunka apie 2 metus.

Kokia yra gydymo treineriais eiga?

  • Konsultacija su odontologu ar ortodontu dėl galimybės taikyti gydymą nešiojant treinerį. Jei gydymas bus taikomas: atliekamas ortodontinis ištyrimas, pamatuojama, kokio dydžio bus reikalingas pirmasis treineris, aptariama kaina.
  • Pacientui duodamas pirmasis treineris, paaiškinama kaip naudoti, gali būti paskiriami specialūs pratimai, burnos raumenų veiklai gerinti.
  • Rekomenduojami reguliarūs vizitai (kas 2-3 mėn.) pas odontologą, stebimas progresas (fotografuojami pokyčiai, jei reikalinga, paskiriami dar papildomi pratimai raumenų funkcijai gerinti).
  • Po 4-6 mėnesių pirmas treineris keičiamas į antrą, kietesnį, kuris formuoja dantų lanką. Jei reikalinga, dar po tam tikro laiko užsakomas dar vienas treineris. Dažniausiai gydymo treineriais laikotarpiu yra reikalingi 2-4 treineriai.

P.S. Svarbiausia sėkmingo gydymo dalis – pacientas turi įsipareigoti ir stengtis laikytis visų gydytojo nurodymų (būtina nešioti treinerį KASDIEN, atlikti paskirtus pratimus).

Ar gydymas treineriais yra skausmingas?

Ne, gydymas treineriais yra neskausmingas, bet dantys gali būti jautresni pirmomis treinerio nešiojimo dienomis.

Kaip treineris prižiūrimas?

Po naudojimo jį reikia nuplauti po tekančiu šiltu vandeniu. Galima išvalyti dantų šepetuku ir pasta. Treinerį laikyti rekomenduojama specialioje dėžutėje.

Ar gydymas treineriais tinkamas visiems vaikams?

Ne, treineris netinkamas vaikams, kurie yra nemotyvuoti KASDIEN nešioti treinerį, jei vaikas visiškai negali kvėpuoti per nosį (yra pilna nosies obstrukcija), jei yra stebima didelė sąkandžio patologija (tada treineris tiesiog netiks, neapgaubs dantų, neįsidės į burną).

Ar po gydymo treineriais, breketai bus nereikalingi?

Treineris yra taikomas žalingiems burnos įpročiams šalinti (todėl formuojasi taisyklingesni dantų lankai, skatinamas geresnis veido vysymąsis), tačiau pavienių dantų pasisukimo treineris nekoreguoja kaip ir negali pakoreguoti didelių sąkandžio patologijų, todėl po gydymo treineriais gali būti rekomenduojamas ir užbaigiamasis gydymas breketais (bet dažniausiai juos nešioti reikia trumpesnį laiką).

Daugiau informacijos puslapyje: http://www.myobrace.com/

***

Domina Myobrace treineris?

Pasikonsultuoti su gydytoja odontologe ir įsigyti Myobrace treinerį galite atvykę į kliniką (treineris 120 Eur + konsultacija 45 Eur):

L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

Registratūros tel. 852446849

Kilus klausimams rašykite: simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: