Apnašas dažančios tabletės

Kas yra dantų apnašos?

Dantų apnašos yra ant danties paviršiaus susidarančios medžiagų sankaupos, susidedančios iš epitelio ląstelių, leukocitų, mikrofagų, vandens, seilių baltymų, tačiau didžiausią dalį sudaro mikroorganizmai/bakterijos (70 proc.). Būtent apnašos yra pagrindinė dantų ėduonies ir periodonto ligų išsivystymo priežastis.

Besiformuojančios apnašos yra sunkiai matomos, todėl jas nustatyti yra naudojamos specialios dažančios medžiagos. Nudažius apnašas, akivaizdžiai matomos sritys, kurios buvo neišvalytos šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Todėl tai puikus metodas pasitikrinti save (ar kaip dantis valo vaikas) ir atkreipti dėmesį į tas vietas, kurių šepetėlis nepasiekė. Reguliarus profilaktinis dažančių tablečių naudojimas motyvuoja kruopšiau valytis dantis.

Tabletės dažniausiai yra gaminamos iš daržovių koncentrato, todėl yra visiškai saugios vaikams.

Kaip naudoti apnašas dažančias tabletes?

  • Išsivalykite dantis su pasta ir dantų šepetėlių bei tarpdančių siūlu(rekomenduojama pasitepti lūpas su vazelinu, kad jos nenusidažytų).
  • Paimkite ir sukramtykite vieną dažančią tabletę. Vaikams gali užtekti pusės tabletės. Neprarykite.
  • Po keliasdešimt sekundžių išspjaukite, praskalaukite burną vandeniu.
  • Dabar matysite, kur liko apnašų ir kur galite pagerinti dantų išsivalymą. Vienos dienos apnašos nusidažys rausva spalva, o senesnės violetine ar mėlyna (tamsesne spalva).
  • Kai jau išanalizavote, kur neišvalėte, paimkite dantų šepetėlį su dantų pasta ir papildomai išsivalykite dantis.

P.S. Net po pakartotinio išsivalymo, dantys, liežuvis ir kitos burnos sritys gali būti šiek tiek pigmentuotos (pigmentas išnyks po keletos valandų), todėl suplanuokite naudoti tabletes tada, kai po išsivalymo planuojate likti namie.

Kur galima įsigyti apnašas dažančia tabletes?

Jas galite įsigyti vaistinėse arba internetu.

Internete galite įsigyti čia:

Kiti straipsniai: