Ar galima balinti protezuotus dantis?

Ne, negalima, ne nebals tie dantys, kurie yra suprotezuoti, t.y. nebąla implantai, vainikėliai, laminatės, tilteliai, užklotai ir t.t. Taip pat nebąla plombos. Išbalinti galima tik natūralų danties audinį – emalį.

Kaip išbalinti šypseną, jei yra protezuotų (ar plombuotų) dantų?

Turintiems protezuotų ir/ar plombuotų dantų estetinėje zonoje ir norint pašviesinti šypseną – tai gana ilgai užtruktų ir gana brangiai kainuotų, nes po dantų išsibalinimo – protezuotus dantis reiktų perprotezuoti (pritaikyti spalvą prie išbalintų dantų), o plombuotus – perplombuoti.

Eiga:

  • Išbalinami neprotezuoti/neplombuoti dantys. Plombos ir protezai nebaltų, todėl kol nepakeisti anksčiau gaminti protezai/plombos – burnoje būtų įvairių atspalvių dantų.
  • 2 savaites laukiama kol natūralių dantų spalva stabilizuosis bei dantys vėl hidratuosis (prisigers vandens) ir taip atsistatys emalio ir dentino struktūra. Tik po 2 savaičių atliekami protezų cementavimo (ypač jei cementuojama derviniu cementu) ir plombavimo darbai, nes tik po šio laiko susidaro tvirta jungtis „plomba-dantis” ar/ir „protezas – dantis”. Laukti nereikalinga, jei kalbama apie implantuotus dantis.
  • Atliekamas dantų perprotezavimas ir/ar perplombavimas. Naujų vainikėlių ir plombų spalvos pritaikomos prie išbalintų dantų spalvos.
  • Galima džiaugtis nauja balta šypsena:)

Reikalinga žinoti. Išbalinti dantys nebūna visada balti. Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų, o po to dažniausiai spalva grįžta į pirminę spalvą (kuri buvo prieš balinimą). Kada dantys patamsės – priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama ir dantys patamsėjo – reiktų papildomai balinti dantis, nes skirsis natūralių dantų spalva nuo protezuotų/plombuotų dantų.

Kiti straipsniai: