Ar maitinimas krūtimi ir(ar) iš buteliuko turi įtakos sąkandžio formavimuisi?

Koks susiformuoja sąkandis – priklauso nuo genetikos ir aplinkos faktorių. Vienas iš faktorių, kuris gali turėti reikšmės sąkandžio formavimuisi – yra kūdikio maitinimo būdas.

Kaip sąkandį veikia maitinimas krūtimi?

Manoma, kad vaikai, kurie maitinami krūtimi (išsimtinai bent 3 mėnesius) – turi didesnę tikimybę, kad sąkandis bus taisyklingas. Kuo ilgiau žindomas naujagimis, tuo mažesnė tikimybė, kad vėliau jam išsivystys netaisyklingas pieninių dantų sąkandis.

Maitinant krūtimi intensyviai „dirba” veido ir kramtymo raumenys, vaikas taisyklingai kvėpuoja, todėl didėja tikimybė, kad visos burnos ertmės struktūros vystysis taisyklingai.

Ar netaisyklingo sąkandžio formavimuisi turi įtakos maitinimas iš buteliuko?

Viggiano ir kt. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad vaikai, kurie yra maitinami buteliuku (ir naudoja žinduką) – turi 2 kartus didesnę tikimybę, kad susiformuos kryžminis sąkandis (lyginant su vaikais, kurie maitinami krūtimi)

Svarbu paminėti, kad tyrimo autoriai teigia, kad didesnę tikimybę netaisyklingo sąkandžio (kryžminio ir atviro sukandimo) formavimuisi turi žinduko naudojimas (ar piršto čiulpimas) nei kad pats maitinimo būdas.

Kiti straipsniai: