Dantenų kraujavimas nėštumo metu

Kodėl atsiranda/suintensyvėja dantenų kraujavimas nėštumo metu?

Dantenos kraujuoja esnat dantenų uždegimui, o nėštumo metu uždegimas pasireiškia net 60 proc. nėščiųjų. Nėštuminio dantenų uždegimo simptomai: patinusios, paburkusios, paraudusios, skausmingos dantenos, kraujavimas valant dantis.

Pats nėštumas dantenų uždegimo nesukelia, bet esant nepakankamai burnos higenai (užsilikus bakteriniam apnašui) uždegimas paūmėja. Taip įvyksta dėl estrogeno ir progesterono kiekio svyravimų, sumažėjusio imuninio atsako ir burnos bakterijų pokyčių. Beje, pastebėta, kad nėščiųjų burnoje randamas didesnis apnašų kiekis lyginant su nesilaukiančiomis (taip nutinka dėl galimo pykinimo valant dantis bei dažnesnio užkandžiavimo).

Ką daryti pastebėjus suintensyvėjusį dantenų kraujavimą?

  • Du kartus per dieną kruopščiai išsivalyti dantis ir tarpdančius (dantų siūlu arba tarpdančių šepetėliu). Jei valantis dantis pykina – rinkitės dantų šepetėlį su mažesne galvute bei mažiau putojančią dantų pastą. Naudokite dantų pastą su fluoru, kuris padeda apsisaugoti nuo ėduonies.
  • Riboti cukraus vartojimą ir užkandžiavimą;
  • Esant sunkesniam dantenų uždegimui reikia profesionalios burnos higienos. Geriausia šią procedūrą atlikti antrame nėštumo trimestre (4-6 mėnesiais).

Kiti straipsniai: