Danties vainikėlis

Kas yra danties vainikėlis?

Danties vainikėlis – tai neišimamas dantų protezas, kuris gaminamas dantų technikų laboratorijoje ir tvirtinamas ant danties.

Kada reikalingas danties vainikėlis?

Dantų vainikėlis naudojamas atstatyti stipriai pažeistą dantį (nuskilusį, įtrūkusį, nusidėvėjusį).

Kokie yra galimi danties vainikėliai?

Dantų vainikėlių rūšys:

Cirkonio keramikos 

Cirkonio keramikos protezai atrodo natūraliau, todėl jie dažnai naudojami ir priekinių dantų protezavimui. Cirkonio keramikos  medžiaga yra labai patvari ir ilgaamžė. Dar viena priežastis rinktis šiuos protezus yra tai, kad jie nesukelia alergijos.

Bemetalės keramikos 

Bemetalė keramika savo estetinėmis savybėmis labai panaši į tikrus dantis. Ji turi tą patį šviesos lūžio laipsnį kaip ir danties emalis, todėl tai itin estetiškas protezavimo būdas. Tačiau tvirtumu ši medžiaga nusileidžia metalo keramikiniams protezams, todėl pacientams dažniau siūloma protezuojant pavienius priekinius dantis.

Metalo keramikos 

Metalo keramikos protezai yra pakankamai patvarūs ir ilgaamžiai, tačiau jie nėra pralaidūs šviesai. Būtent dėl šios priežasties tokie protezai yra dažniau naudojami krūminių dantų protezavimui nei priekinių.

Kokia yra danties protezavimo procedūra?

  • Prieš protezavimą dantis yra nušlifuojamas –pašalinama danties paviršiaus dalis.
  • Tada nuimamas antspaudas, pagal kurį dantų technikas gamina individualų vainikėlį.
  • Vainikėlio cementavimas

Ką reikia žinoti prieš protezuojant dantį?

  • Protezuoti dantį turi būti likęs pakankamas kiekis audinių, turi būti likusi galimybė pagaminti protezus (defekto riba turi būti virš dantenų);
  • Dantų kanalų gydymas turi būti atliktas nepriekaištingai;
  • Sritis neturėtų būti pažeista periodonto ligų.

Kokia yra protezuotų dantų priežiūra?

.Protezuotų dantų priežiūra beveik nesiskiria nuo naturalių dantų: patartina naudoti minkštą dantų šepetėlį, kuris patogiai ir lengvai prieitų prie visų danties paviršių bei rinktis švelnią dantų pastą, turinčią nedidelį abrazyvinių medžiagų kiekį.

 

 

Kiti straipsniai: