Dygstančių dantų sukeliamo skausmo malšinimas ir pagalba

Įprastai pieninių dantukų dygimas kūdikiui neturėtų kelti didelio skausmo. Tačiau, dygstant naujam dantukui, kūdikiai ar maži vaikai dažnai yra jautresni ir irzlesni. Per šį laikotarpį galite padėti vaikui skirdami daugiau dėmesio ir kitomis priemonėmis, kad dantukų dygimo procesas būtų lengvesnis ir sumažėtų jį lydintys nepatogumai.

Daugeliui vaikų padeda duodamas kąsti atšaldytas (plastikinis) šaukštas ar šaldytuve palaikytas ir atšaldytas dygstančių dantų žiedas. Tačiau šių daiktų nereikėtų laikyti šaldiklyje, nes jie gali prilipti prie jautrių kūdikio lūpų ar žandiklaulio ir tose vietose pažeisti odą. Taip pat pasirūpinkite, kad šių daiktų sudėtyje nebūtų plastifikatorių ar PVC, o žiede dygstantiems dantims nebūtų toksinių medžiagų. Medžiagos, pagamintos iš polietileno (PE) ar polipropileno (PP) plastiko, yra nekenksmingos. Jeigu vaikas į burną nenori kišti kietų daiktų, puikiai tinka atšaldytas rankšluostis (panaudotą gerai išskalbkite).

Dantų dygimo sukeliamas problemas gali padėti išspręsti kramtyti ir kąsti duodami atšaldyti vaisių ar daržovių gabalėliai (pavyzdžiui, morkų lazdelės, obuolio griežinėliai ir pan.) ar duonos pluta.

Vaikui padėti gali švelnus dantenų ir žandikaulio masažas pirštų galais, apmautais vaistinėje parduodmais specialiais silikoniniais antpirščiais, arba ramunėlių arbatoje suvilgytu vatos gniužulėliu.

Įrodytas naudingas poveikis specialių dygstantiems dantims skirtų vaistinėse parduodamų gelių (pavyzdžiui, Anaftin Baby gelis dygstant dantukams), kurių sudėtyje nėra alkoholio ir cukraus, todėl jie ypač rekomenduojami vaikams.

Šį gelį galima švelniai užtepti ant jautrių dantenų vietų ir švelniai masažuoti minkštu aplikatoriumi. Šiame gelyje esančios specialios medžiagos ant uždegimo pažeistų dantenų paviršiaus greitai sudaro apsauginę plėvelę, malšina uždegimą ir sukelia palengvėjimą.

 

Literatūra: pagal “Valio, mano kūdikiui išdygo pirmasis dantukas! AnaftinBaby gelis dygstant dantukams” lankstinuke esančią informaciją.

Kiti straipsniai: