Emalio įtrūkimai. Ar reikia kažką daryti?

Emalio įtrūkimai – tai paviršinės, vertikalios linijos emalio paviršiuje, kurios yra dažnai stebimos vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonių dantyse. Dažniausiai šios linijos yra permatomos, tačiau gali pigmentuotis ir tapti pilkomis, geltonomis, rudomis. Emalio įtrūkimai dažniausiai laikomi normaliu reiškiniu (jei jie yra emalio riboje).

Kodėl atsiranda emalio įtrūkimai?

Emalio įtrūkimus gali sukelti daugelis priežasčių: kietų daiktų/maisto kramtymas, temperatūros pokyčiai (t. y. įtrūkimai atsiranda kai geriama karšta kava ir po to iš karto užkandama ledais),  bruksizmas, nagų kramtymas, ortodontiniai aparatai (įtrūkimai gali atsirasti breketų šalinimo metu), patirtos danties traumos ir kt. Dažniausiai šie įtrūkimai atsiranda (išryškėja) su amžiumi.

Ar reikalinga emalio įtrūkimus šalinti, gydyti?

Jei emalio įtrūkimai nekelia estetinių problemų ir nėra jautrumo, dažniausiai gydyti nereikia. Tačiau, jei įtrūkimų yra daug, laikui bėgant jie nusidažo nuo rūkymo, maisto, gėrimų, kai kurių medikamentų – tada juos rekomenduojama padengti plomba (dėl estetinių preižasčių) ar atlikti dantų balinimą.

Svarbu išsiaiškinti (jei įmanoma), kokios yra galimos emalio įtrūkimo priežastys ir pašalinti. Pavyzdžiui, jei griežiama dantimis – svarbu pasigaminti apsauginę kapą.

Kiti straipsniai: