Informacija balinantiems dantis kapomis

Jei kapos su balinamąja medžiaga laikomos ant dantų po 2 – 4 valandas kasdien, balinimas gali užtrukti 2 -3 savaites. O jei žmogus miega su jomis po 6 -8 valandas, pakanka 5- 10 kartų.
Kaip naudoti kapas:
 1. Prieš balinimą išsivalyti dantis dantų pasta.
 2. Į kapas, ties kiekvienu danties įspaudu įšvirkšti nedidelį kiekį balinimo gelio ir užsidėti ant dantų. Balinimo gelį patartina švirkšti tik į lūpinį kapų paviršių.
 3. Uždėkite kapas ant dantų, gerai adaptuokite jas ir jų kraštus.
 4. Pašalinkite išsispaudusį medžiagos perteklių švariu pirštu ar dantų šepetėliu.
 5. Balinimo kapą laikyti ant dantų tiek laiko, kiek rekomendavo odontologas (dažniausiai per naktį).
 6. Po procedūros išsiplauti dantis su pasta, o kapas – su šiltu vandeniu ir išsausinti.
 7. Jei dantys pasidaro labai jautrūs, galima daryti vienos – dviejų dienų pertrauką.
Atsargumo priemonės:
 1. Nenaudokite buitinių baliklių. Naudokite tik specialiai pagamintus, sertifikuotus balinimo gelius ar medžiagas.
 2. Nėštumo metu ar maitinančioms motinoms balinti dantų negalima.
 3. Saugokite gelį nuo karščio ar tiesioginių saulės spindulių. Neužšaldykite.
 4. Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą.
 5. Balinimo metu (kai esate su kapomis) nerūkykite, nevalgykite ir negerkite.
 6. Dantų balinimo laikotarpiu negalima vartoti maisto produktų ar skysčių galinčių keisti dantų spalvą (raudonas vynas, stipri kava, arbata, burokėliai, mėlynės, brendis ar pan.).
 7. Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.
Svarbu žinoti:
 1. Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip dvi savaitės po dantų balinimo.
 2. Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
 3. Netolygus rezultatas. Po balinimo kartais pasitaiko netolygi dantų spalva. Laikui bėgant spalva suvienodėja.
 4. Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių. Kiek pabals jo dantys, sunku atsakyti, nes kiekvienu atveju situacija yra individuali. Parastai dantys pašviesėja 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo pigmento tipo.
 5. Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis.
 6. Po balinimo procedūros gali padidėti dantų kaklelių jautrumas. Paprastai šis jautrumas yra laikinas (praeina po kelių dienų). Jei dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų (pvz., Ibuprofeno). Dantų balinimo laikotarpiu ir po balinimo (pvz., dantų kapomis) rekomenduojama naudoti dantų pastą jautriems dantims (pvz., turinčias kalio nitrato) bei fluoro preparatus, turinčius remineralizuojantį ir jautrumą mažinantį poveikį (pvz., Recaldent Mousse Plus, ApaCare dantų pasta).

Kiti straipsniai: