Ką daryti iškritus pieniniam dantukui?

Vaikui iškrito pieninis dantukas – ką reiktų žinoti tėveliams?

  • Pirmiausia nuraminkite ir pasveikinkite vaiką – jis po truputį žengia į suaugusių pasaulį.
  • Apžiūrėkite žaizdelę, ar neliko nuskilusios danties dalelės, ar šaknies (jei liko – kreipkitės į gydytoją odontologą).
  • Jei kraujuoja – duokite sukąsti sterilią marlę. Laikyti reiktų 5-10 minučių, kol sustoja bėgti kraujas. Taip pat žaizdelę galima dezinfekuoti marlės gabaliuką pamerkus į chlorheksidino tirpalą (0,005% ar 0,12%) ir 1-2 minutes palaikant ant žaizdelės.
  • Rekomenduojama 1-2 dienas nevalgyti labai kieto, rūgštaus, karšto maisto. Geriau minkšta dieta: košės, jogurtai, trintas maistas. Beje, vaikui galima pasiūlyti suvalgyti ledų (nes šaltis turi kraujavimą ir tinimą stabdantį poveikį).
  • Svarbu nebijoti valyti dantukų ir prižiūrėti kaip įprastai: valyti dantų šepetėliu du kartus per dieną (ryte ir vakare), tiesiog nevalyti šalia žaizdelės (tos vietos, kur iškrito dantukas), kad šereliais nebūtų pažeistas susiformavęs krešulys. Priminimas: dantukus vaikams iki 7 metų turi valyti tėveliai.

Žinokite, naujas nuolatinis dantukas turi pasirodyti per 6 mėnesius. Jei pieninis dantukas iškrito ir naujo (nuolatinio) laukiate ilgiau nei 6 mėnesius – kreipkitės į gydytoją odontologą.

Kiti straipsniai: