2-3 dienas po estetinio plombavimo pasistenkite nevartoti dažančių produktų (kavos, raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir pan.). Nerūkykite. Nesidažykite lūpų ryškiu lūpdažiu.
Dėl pasikeitusios priekinių dantų formos gali būti sudėtingiau ištarti tam tikrus garsus. Neišsigąskite – tai laikina ir praeis po maždaug 2 savaičių. Kuo dažniau garsiai skaitykite, kad liežuvio padėtis adaptuotųsi prie naujos dantų formos.
Iš karto po estetinio plombavimo jums dantys gali atrodyti „per dideli”. Rekomenduojama bent 3 dienas „apsiprasti” su nauja dantų forma – patrumpinti visada galima kontrolinio vizito pas estetinio plombavimo specialistą(ę) metu.
Praėjus 2-4 savaitėms po estetinio plombavimo procedūros, apsilankykite pas estetinį plombavimą atlikusį odontologą, kad jis patikrintų ir įvertintų dantų būklę, prisitaikymą prie plombavimo medžiagos ir, atsižvelgdamas į Jūsų norus, padarytų reikalingas korekcijas. Dėl šio vizito dažniausiai yra susitarima pirminio estetinio plombavimo metu.
Svarbu gera individuali burnos higiena – valykite dantis minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta su fluoru, tarpdančius valykite specialiu siūlu ar tarpdančių šepetėliais. Nerekomenduojama naudoti kieto ar vidutinio dantų šepetėlio ir dantų pastų, turinčių savo sudėtyje abrazyvinių medžiagų (pavyzdžiui, balinančių dantis), nes jas naudojant galima „pabraižyti” plombų paviršių, todėl plombos taps matinės, praras spindesį. Geriausia, kad dantų pastos RDA (abrazyvumas) būtų iki 60. Kokią dantų pastą rekomanduojama naudoti po estetinio plombavimo – rasite čia.
Jei naudojate skalavimo skystį – geriausia, kad jis būtų bespalvis, be alkoholio ir be chlorheksidino (chloheksidinas pigmentuoja dantis ir plombas).
1-2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną.
Rekomenduojama 1 kartą per metus pasitikrinti dantis pas odontologą ir atlikti poliravimą tų dantų, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas. Dažniausiai rekomenduojama poliravimą atlikti toje klinikoje, kurioje ir buvo atliktas estetinis plombavimas.
Venkite nagų kramtymo, nekramtykite tušinuko, nelukštenkite saulėgražų dantimis ir pan. Plomba yra kelis kartus minkštesnė medžiaga už natūralų emalį, todėl svarbu pasaugoti estetiškai plombuotus dantis:)
Saikingai vartokite dažančius produktus, nes estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą.
Jei naktimis griežiate dantimis, reikalingos specialios kapos, kurios apsaugos dantis nuo nusidėvėjimo. Jas rekomenduojama naudoti kiekvieną naktį;
Jei dantys tapo jautrūs, odontologas gali skirti specialias priemones, padedančias sumažinti dantų jautrumą;
Jei pastebėtumėte estetiškai plombuotų dantų pažeidimus ar spalvų pokyčius, nedelsdami kreipkitės į odontologą.
Esu odontologė Simona. Turiu virš 10 m. darbo patirtį. Savo žiniomis dalinuosi šiame tinklalapyje: čia rasite informacijos apie vaikų, ir suaugusių dantų priežiūrą bei gydymą (ir dar daug daugiau). Tikiuosi, informacija bus Jums naudinga, tačiau iškilus odontologinėms problemoms - visada rekomenduoju kreiptis tiesiogiai į gydytoją odontologą:)
InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius
Registratūros tel.: 852446849
InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius
Registratūros tel.: 852199927