Ką reikia žinoti prieš pirmą vaiko vizitą pas odontologą

1. Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti profilaktinis, išdygus pirmajam dantukui (apie 5-9 mėnesį). Tačiau tikrai nieko tokio, jei pirmasis apsilankymas įvyks ir kiek vėliau – apie pirmąjį gimtadienį. Nelaukite, kol vaikui suskaus dantį, nes tada pirmasis vizitas paliks nemalonius prisiminimus. Svarbu, kad pirmas vizitas būtų skirtas tiesiog susipažinti su aplinka. Taip pat rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kuris specializuojasi vaikučių dantukų gydyme t.y. pas  VAIKŲ odontologą.

Kas atliekama pirmojo profilaktinio vizito metu?

  • Odontologas informuoja tėvelius apie taisyklingą dantų piežiūrą (kokią dantų pastą naudoti ir pan.), mitybą ar žalingus įpročius, kurie vėliau gali lemti dantų sukandimo problemas.
  • Vaikas supažindinamas su aplinka.

2. Paruoškite vaiką psichologiškai (ypač aktualu didesniems vaikučiams):

  • prieš vizitą pamokinkite vaiką plačiai išsižioti, paprašykite parodyti dantukus, juos suskaičiuokite;
  • paskaitykite knygeles apie dantukų valymą, bakteriukus, kurie gyvena burnoje;
  • galite parodyti video, kaip atliekama odontologinė apžiūra ir paaiškinti kaip kas bus atliekama (pavyzdžiui, šis Youtube video).

3. Nevartokite žodžio „SKAUDA, SKAUSMAS” tiek vizito metu, tiek prieš vizitą. Taip pat vaikui nemeluokite, nesakykite, kad „nieko nedarys”, ypač jei planuojamas gydymas, nes kitaip prarasite vaiko pasitikėjimą.

4. Rodykite pavyzdį – valykite savo dantis matant vaikams, taip pat apie odontologus stenkitės kalbėti pozityviai, nes negatyvias emocijas ir asociacijas perima ir vaikas.

5. Pasitikėkite odontologu ir leiskite jam atlikti savo darbą: jis geriausiai žino, kaip „prieiti” prie vaiko, kokius terminus vartoti ir pan. (ypač jei tai vaikų odontologas). Tam tikrais atvejais net rekomenduojama, kad tėveliai palauktų už durų, todėl nenustebkite, jei odontologas pasiūlys luktelt koridoriuje.

 

 

 

Kiti straipsniai: