Kaip išsirinkti elektrinį dantų šepetėlį?
Ar elektrinis dantų šepetėlis išvalo geriau už paprastą?
Ir taip ir ne. Jeigu kokybiškai pats sugebate išvalyti dantis – kruopščiai ir švariai nuvalote minkštą apnašą nuo visų dantų paviršių, dantenos yra sveikos, dantų akmenys nesiformuoja– visiškai nesvarbu, kokį šepetėlį naudosite – elektrinį ar paprastą. Tačiau… jei dantis valyti patingite, yra dantenų uždegimas, dantenos kraujuoja, gal verta pagalvoti apie elektrinį dantų šepetėlį. Kadangi jis pats dar mechaniškai atlieka vibracinius ar rotacinius judesius – didesnė tikimybė, kad užkabinsite apnašą ir geriau nuvalysite dantis.
Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis elektrinį dantų šepetėlį?
Renkantis elektrinį dantų šepetėlį svarbiausia atkreipti į šiuos dalykus:
- Laikmatis. Svarbu, kad elektrinis dantų šepetėlis turėtų integruotą laikmatį. Dažniausiai įmontuotas laikmatis veikia kaip „priminimas”, kad jau praėjo 30 sekundžių – kas 30 sekundžių šepetėlio galvutė suvibruoja arba suskamba garsinis signalas: taip jūs este informuojami, kad laikas pakeisti valymo plotą (t.y. išvalėte ketvirtį burnos ir laikas judėti link kito ketvirčio). Po 4 „perspėjimų” jūs žinote, kad praėjo 2 minutės ir baigėsi rekomenduojamas laikas, skirtas dantų išsivalymui.
- Spaudimo jutiklis. Jis suveikia (pvz., užsidega raudonas šviesos blyksnis
- ), jeigu šepetėlį spaudžiate prie danties per stipriai. Tai yra labai svarbi savybė, nes per stipriai spaudžiant elektrinį dantų šepetėlį galima pažeisti emalį.
- Judėjimo kryptis. Elektriniai dantų šepetukai skiriasi judėjimo kryptimi. Kai kurie sukasi ratu, kiti veikia vibracijos principu. Yra daug diskusijų, kuris judesys geresnis. Tačiau reikia žinoti, kad vibruojantys (ultragarsiniai/garsiniai) šepetėliai yra švelnesni nei rotuojantys ar osciliuojantys (todėl tam tikri moksliniai straipsniai įrodo, kad osciliuojantis jduesys daugiau pašalina apnašo, nei garsinis-vibracinis). Taigi jei jūsų dantenos jautrios, turite pleištinių defektų, jautrius dantis – tada geriau rinktis vibruojančius-garsinius (pvz., Philips Sonycare gamintojo), tačiau jei dantys sveiki, jautrumo nėra – tada tinkamas yra osciliuojantis/besisukantis pirmyn-atgal (pvz., Oral B gamintojo).
Nerekomenduojama naudoti dantų šepetėlio, kurio galvutė nuolat sukasi į vieną pusę, nes jie yra gana agresyvūs ir yra didesnė tikimybė pažeisti emalį ar dantenas.
- Įkrovimas. Elektrinis dantų šepetukas gali veikti su baterijomis arba gali būti įkraunamas. Patogiau yra naudoti įkraunamą dantų šepetėlį. Taip pat renkantis svarbu atkreipti dėmesį, kiek ilgai baterija neišsikrauna.
Šie aukščiau išvardinti dalykai yra svarbiausi renkantis elektrinį dantų šepetėlį, tačiau galima vertinti ir kitus prametrus, kurie tam tikram vartotojui bus svarbūs, bet jie nėra esminiai. Tai tai tokios papildomos funkcijos kaip skirtingi dantų valymo režimai, Bluetooth, dizaino elementai ir t.t.