Kaip naudoti dantų balinimo gelį kapoms?

Individualios dantų balinimo kapos yra užsakomos odontologo kabinete (nuėmus atspaudus nuo dantų). Į šias kapas aplikuojamas gelis gerai pasiskirto ant dantų, todėl dantys balinami efektyviai.

Kaip naudoti balinimo gelį kapoms?

 1. Prieš balinimą išsivalyti dantis dantų pasta.
 2. Įšvirkšti nedidelį kiekį (taškelį) balinimo gelio ties kiekvienu danties įspaudu kapoje ir užsidėti ant dantų. Balinimo gelį patartina švirkšti tik į lūpinį kapų paviršių ir į ties tais dantimis, kuriuos norite išbalinti (pvz., nešvirkšti ties krūminiais dantimis).
 3. Uždėjus kapas ant dantų su pirštu prispausti kapos paviršių prie dantų – taip gelis geriau paskirstys. Jei pro kapos kraštus prasiskverbė gelio perteklius – nuvalykite pirštu arba dantų šepetėliu.
 4. Balinimo kapas laikyti ant dantų tiek laiko, kiek rekomendavo odontologas (dažniausiai per naktį).
 5. Po procedūros išvalykite dantis su pasta, o kapas – su šiltu vandeniu ir išsausinkite.
 6. Išsiėmus kapas rekomenduojama 30 min nevalgyti ir negerti.

__________________________

 1. Rekomenduojama trukmė 10-14 parų.
 2. Jei dantys pasidaro labai jautrūs, galima daryti vienos – dviejų dienų pertrauką.
 3. Balinimo metu (kai esate su kapomis) nerūkykite, nevalgykite ir negerkite.

 4. Dantų balinimo laikotarpiu negalima vartoti maisto produktų ar skysčių galinčių keisti dantų spalvą (raudonas vynas, stipri kava, arbata, burokėliai, mėlynės, brendis ar pan.).

 5. Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.

Ką dar reiktų žinoti apie balinimą kapomis?

 1. Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
 2. Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip dvi savaitės po dantų balinimo.

 3. Netolygus rezultatas. Po balinimo kartais pasitaiko netolygi dantų spalva. Laikui bėgant spalva suvienodėja.

 4. Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių. Kiek pabals jo dantys, sunku atsakyti, nes kiekvienu atveju situacija yra individuali. Parastai dantys pašviesėja 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo pigmento tipo.

 5. Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis.

 6. Po balinimo procedūros gali padidėti dantų kaklelių jautrumas. Paprastai šis jautrumas yra laikinas (praeina po kelių dienų). Jei dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų (pvz., Ibuprofeno). Dantų balinimo laikotarpiu ir po balinimo (pvz., dantų kapomis) rekomenduojama naudoti dantų pastą jautriems dantims (pvz., turinčias kalio nitrato) bei fluoro preparatus, turinčius remineralizuojantį ir jautrumą mažinantį poveikį (pvz., Recaldent Mousse Plus, ApaCare dantų pasta).

Kokia yra balinimo kapomis kaina?

Balinimas kapomis (dvi kapos ir geliai) įprastai kainuoja apie 140-200 Eur

 

Kiti straipsniai: