Kaip paskatinti vaiką valytis dantis?

  • Rodykite vaikui pavyzdį. Vaikai dažnai mėgdžioja suaugusius, todėl matydami kaip Jūs valotės dantis, tarpdančius ir patys mieliau atliks šiuos veiksmus:)
  • Leiskite vaikui išvalyti dantis Jums, o tada apsikeiskite vietomis ir išvalykite dantukus vaikui. Taip pat galite dantukus valyti žaislams.
  • Valydami dantis pasitelkite žaidimo formą: pasakokite apie kirminus (bakteriukus), prieš kuriuos kovojate dantų šepetėliu lyg kardu ir dantų pasta lyg nuodais.  Tiesiog kuo daugiau fantazijos – tuo geriau:)
  • Nepamirškite vaikų apdovanoti, pavydžiui, lipdukais. Galite atsispausdinti dantų valymo kalendorių ir kaskart išsivalius dantukus  – įklijuoti lipduką. Pagirkite vaiką po dantų išsivalymo.
  • Kai kuriuos vaikus valytis dantis motyvuoja elektrinis dantų šepetėlis ir programėlė, kurioje animacijos pagalba vaikas „išlaikomas” 2 minutes, kol pasiekiamas tam tikras tikslas, pavyzdžiui, Oral B programėlėje per 2 minutes palaipsniui „pasirodo” paveiksliukas.
  • Leiskite vaikui pačiam išsirinkti savo dantų šepetėlį ir dantų pastą. Kai rinksitės drauge dantų pastą – tik nukreipkite ta linkme, kad joje būtų tinkamas kiekis fluoro (pagal amžių). Kokia vaikams geriausia dantų pasta – skaitykite čia. Galite netgi turėti kelis šepetėlius ir kelias dantų pastas – taip pats dantų valymasis įgis ne tik „privalomąjį“, bet ir „laisvo pasirinkimo“ įspūdį. Beje, labai svarbu, kad vaikui patiktų dantų pastos skonis, nes su nemėgstama dantų pasta motyvacijos valytis dantukus tikrai nebus.
  • Valydami dantukus, pasirinkite mėgstamą dainelę, kuri truktų maždaug 2 minutes ir kol skamba muzika – dantys yra valomi.

Pavyzdžiui, puikiai tinka ši dainelė:

  • Kuo dažniau aiškinkite vaikui, kaip ir kodėl svarbu valytis dantukus: rodykite paveikslėlių, skaitykite knygeles…

Galite pažiūrėti edukacinius video, pavyzdžiui, kaip šis „Apie tingutį ir švarutį”:

  • Nesiekite dantų valymosi su neigiamomis emocijomis. Jei tam tikrais kartais dantų nepavyks išvalyti sėkmingai, nepykite ir nerodykite neigiamų emocijų: kitos procedūros tikrai bus sėkmingesnės.

NEPAMIRŠKITE. Vaikai patys kokybiškai dantų išsivalyti negali, jie gali patys valyti ir skatinkite juos tai daryti, kad susiformuotų dantų valymosi įgūdžiai, tačiau kontrolę ir dantų pervalymą turi atliki tėvai (iki 7 – 8 metų, kai kur rekomenduojama iki 12 metų).

Kiti straipsniai: