Kaip prižiūrėti dantų šepetėlį?

Išvalius dantis, šepetėlis plaunamas po tekančio vandens srove. Taip nuplaunami susikaupę pastos, apnašų, maisto likučiai, bakterijos. Vėliau šepetėlis laikomas šereliais žemyn, rankenėle reikia stuktelėti į kriauklės kraštą, kad ištekėtų vanduo. Šepetėlį galima valyti ir kitu šepetėliu, plauti antibakteriniais tirpalais. Išplautas šepetėlis pastatomas vertikaliai, kad išdžiūtų. Šepetėlis turi nesiliesti su kitų asmenų šepetėliais. Negalima laikyti šepetėlio futliare, tik laikinai kelionių metu, bet jame turi būti pakankamai skylučių, kad vėdintųsi.

Kada šepetėlį keisti ir kiek jų reikia turėti?

Šepetėlis keičiamas, kai šereliai pradeda deformuotis, linkti, praranda tamprumą, kas 2-4 mėn. Susidėvėjusiais šepetėliais daug blogiau nuvalomos apnašos. Šepetėlio susidėvėjimas priklauso nuo naudojimo intensyvumo, valymo būdo, priežiūros ir kokybės. Patariama turėti mažiausiai du šepetėlius, geriausiai skirtingus, naudoti namuose (vieną – ryte, kitą – vakare) ir vieną kelioninį – vežtis į keliones, neštis į darbą arba mokyklą. Šepetėliai perkami ne vienu metu, kad abu nebūtų seni.

Šepetėlius būtina keisti persirgus infekcinėmis ligomis.

Literatūra:

V. Andruškevičienė, N. Basevičienė, R. Bendinskaitė, E. Bendoraitienė, B. Jankauskienė, J. Narbutaitė, V. Mačiulskienė, Ž. Matulaitienė, J. Razmienė, K. Saldūnaitė, E. Slabšinskienė, I Vasiliauskienė, J. Zūbienė, M. Žemaitienė. Vaikų burnos ir dantų ligos. Burnos ir dantų ligų profilaktika. Kaunas: Vitae Litera leidykla, 2017; 190

 

 

 

Kiti straipsniai: