Kas geriau: estetinis plombavimas ar laminatės?

Jeigu jūs esate nepatenkinta(s) savo šypsena (dėl senų plombų, kandamųjų kraštų nelygumų, dantų patamsėjimo ir pan.), yra du pagrindiniai būdai, ką galima padaryti, kad dantys būtų gražesni: estetinis plombavimas arba dantų laminatės.

Estetinis plombavimas. Tai kosmetinė procedūra, kurios metu naudojant kompozicines medžiagas (plombas) yra atkuriamas/padengiamas/formuojamas danties paviršius. Jos metu dantys minimaliai nušlifuojami (jei reikalinga) ir odontologas iš karto (to paties vizito metu) dantis padengia, atstato formą su pasirinktos spalvos kompozitu (plomba). Rezultatas matomas iškart po procedūros. Estetinis plombavimas labiausiai tinkamas, jei pažeidimai yra nedideli.

Dantų laminatė. Tai ploštelė (keramikinė), kuri yra cementuojama („priklijuojama”) ant danties paviršiaus. Prieš padengimą reikalinga dantį nušlifuoti, nuimti atspaudus, laminatė padaroma laboratorijoje (dantų technikas ją gamina individualiai iš pasirinktos spalvos keramikos) ir galiausiai pricementuojama ant danties paviršiaus odontologo kėdėje.

Kas geriau: estetinis plombavimas ar laminatės?

  • Kaina: estetinis plombavimas pigesnis už protezavimą laminatėmis.
  • Procedūros trukmė: trumpiau užtrunka atlikti estetinį plombavimą. Per vieną vizitą, trunkantį 6-8 valandas galima sutvarkyti 6 dantis. Tuo tarpu, laminačių gamyba (nuo atėjimo iki uždėjimo) užtrunka apie 1-2 savaites (reikalingi 2-4 vizitai)
  • Ilgaamžiškumas: kadangi laminatė yra gaminama iš kietesnės medžiagos (keramikos) – ji yra ilgaamžiškesnė už estetinio plombavimo metu naudojamą plombą. Estetinės plombos tarnauja apie penkis metus (priklauso nuo plombos, specialisto atlikusio plombavimą, priežiūros ir t.t). Laminačių tarnavimo trukmė tris kartus ilgesnė.
  • Galimybė atlikti pataisymus: atlikti estetinio plombavimo korekcijas yra paprasčiau – net ir praėjus keliems metams po atlikto plombavimo, galima atlikti nežymias spalvos bei formos korekcijas neperdarant viso plombavimo. Laminatė yra vientisa kieta plokštelė, todėl jos korekcija yra labai sudėtinga arba kartais net neįmanoma.  Jei laminatei kas nutinka (pasitaiko itin retai), plokštelė yra nuimama ir perdaroma iš naujo.
  • Išvaizda: po estetinio plombavimo praėjus tam tikram laikui, plombos tampa matiškos, todėl norint kuo ilgiau išlaikyti gražius plombuotų dantų paviršius, kartą per metus rekomenduojama atvykti į pakartotinus plombų poliravimus. Tuo tarpu laminatė yra inertiška (nekeičia savo savybių su laiku) ir nuo uždėjimo jos išvaizda nesikeičia metų metus.
  • Tvirtumas: laminatė yra gaminama iš tvirtesnės medžiagos (keramikos) nei kad yra plomba, kuri naudojama estetinio plombavimo metu, todėl yra tvirtesnė ir esant dideliems defektams dažnai rekomenduojama rinktis būtent protezavimą laminėmis.

IŠVADA. Abu metodai yra puikūs norint turėti gražią šypseną. Kas jums tinkamiausia – geriausia pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Beje, netaisyklingai išaugusiems (kreiviems) dantims rekomenduojama taikyti ortodontinį gydymą, o ne estetinį plombavimą ar estetinį protezavimą laminatėmis.

Kiti straipsniai: