Kokia yra profesionalios burnos higienos eiga?

Kiek trunka profesionali burnos higiena?

Įprastai profesionali burnos higiena trunka apie 60 minučių, tačiau viskas priklauso nuo konkrečios situacijos: nesant daug apnašų/akmenų procedūra gali trukti 30 minučių, o esant sudėtingesnei situacijai – 2 valandas.

Kokia yra profesionali burnos higienos eiga?

  1. Atliekama burnos apžiūra: patikrinama dantų ir dantenų būklė.
  2. Jei reikalinga (dantys jautrūs, yra gilių kišenių, podanteninių akmenų ir t.t.) atliekamas nuskausminimas.
  3. Dantų akmenys ir apnašos pašalinami su ultragarsiniu skaleriu arba rankiniais instrumentais – kiuretėmis.
  4. Jei yra pigmentinio apnašo (susidariusio nuo kavos, limonadų, kuriuose yra dažiklių, rūkymo, alkoholio ir pan.) – dantys nupoliruojami su sodasrove (Air-Flow metodika).
  5. Dantys nupoliruojami su šepetėliais/polyrais ir specialia poliravimo pasta.
  6. Jei reikalinga (yra atsidengusių šaknų paviršių, dantys jautrūs) – aplikuojamas fluoro lakas.
  7. Paaiškinama, kaip dantis taisyklingai prižiūrėti namuose, gali būti parenkamos individualios burnos higienos priemonės.

Tokia yra dažniausiai atliekama profesionalios burnos higienos eiga, tačiau ji gali skirtis priklausomai nuo specialisto.

Ar skauda profesionalios burnos higienos metu?

Viskas priklauso nuo situacijos. Jei dantys gerai valomi ir profesionali burnos higiena atliekama reguliariai – skausmo nėra arba jis labai minimalus, tačiau, jei yra gausu dantų akmenų, yra dantenų uždegimas, atsidengę dantų kakleliai/ šaknys yra gilios periodonto kišenės – procedūra gali būti skausminga – tokiu atveju yra rekomenduojamas nuskausminimas.

Kaip dažnai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

Dažniausiai rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius, tačiau laikotarpį individualiai paskiria gydytojas odontologas/burnos higienistas – kai kuriems ši procedūra rekomenduojama kas 3 mėnesius, o tiems, kurių dantų ir dantenų būklė gera – kas 12 mėn.

Kiti straipsniai: