Nemokami silantai vaikams

  • Lietuvoje yra galimybė NEMOKAMAI vaikų galinius nuolatinius dantis padengti silantais (pagal Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinę programą).
  • Dažniausiai ši procedūra yra atliekama 6-14 metų vaikams (tačiau gali būti ir anksčiau, jei yra prasikalusių nuolatinių krūminių dantų).

Kur yra nemokamai silantuojami dantys?

Dėl silantavimo programos (nemokamų silantų) kreipkitės į odontologą, kuris dirba Pirminės Sveikatos Priežiūros Centre (polikninikoje arba šeimos medicinos centre,  kur vaikas „prirašytas”).

Kas yra silantas?

Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos.

Ar skausminga silantavimo procedūra?

Dantų padengimo silantais procedūra yra visai neskausminga ir trunka keliolika minučių. Jos metu danties paviršius nuvalomas, nupoliruojamas ir, naudojant mažą šepetėlį ar švirkštą, padengiamas silantais, kurie sukietinami naudojant specialią šviesą. Gręžti nereikia. Dengiami tik sveiki dantys.

Ar silantas gali nukristi?

Taip, todėl padengti silantais dantys turi būti tikrinami po 3 mėnesių, o vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu.

Krūminis dantis formuojasi apie 1-2 metus (ką tik išdygęs jis dar būna nevisai susiformavęs, emalis porėtas, nevisiškai mineralizuotas) ir silante esantis fluoras jį taip sustiprina, todėl dantis „nebebijo“ ėduonies. Po kelerių metų, net jei silantas ir nukrinta – silantavimo kartoti nebereikia (dantis būna susitiprėjęa).

 

Jei turite 6–14 metų amžiaus vaikų ir dar nepasinaudojote Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa, kreipkitės į odontologą:)

Kiti straipsniai: