Nulūžo dantis. Ar galima jį atstatyti?

Koks bus gydymas nulūžus dančiui, priklauso nuo konkrečios situacijos: kartais užtenka dantį atstatyti plomba, o kartais dantį tenka šalinti.

Galimi variantai:

Danties plombavimas – jei danties nulūžo nedaug – kartais pakanka defektą atstatyti plombuojant.

Danties vainikinės dalies atstatymas kaiščiu ir protezavimas vainikėliu – Jei danties nulūžo daug ir prarasta daug vainiko audinių bei dantis yra „negyvas” (šaknų kanalai yra plombuoti), tada vainikinei daliai atstatyti yra naudojamas kaištis: metalo lydinio arba stiklo pluošto.

Norint įdėti kaištį, pirma išimama dalis užpildo iš kanalo, padaroma vieta kaiščiui.

Jei planuojama gaminti kaištį iš metalo lydinio, tada nuimamas atspaudas ir dantų technikas gamina kaištį, o gydytojas jį (kito vizito metu) cementuoja į šaknį. Kaištis atstato prarastą danties vainiką. Ant kaiščio vėliau reikalinga užcementuoti vainikėlį, kurį taip pat gamina dantų technikas.

Stiklo pluošto kaiščiai naudojami sustiprinti danties likučius, kai danties audinių likę šiek tiek dagiau. Stiklo pluošto kaištis yra cementuojamas kabinete, naudojant specialų cementą ir danties vainikas atstatomas kaištį padengiant plomba. Po to dantį galima protezuoti vainikėliu.

Kaiščius galima dėti ir vienokius, ir kitokius – priklauso nuo situacijos:  kiek danties audinių liko, kokiu vainikėliu bus protezuojamas dantis (metalo keramikos ar bemetalės keramikos).

Danties šalinimas ir implantavimas – Jei danties prognozė po lūžio yra bloga (vertikalus šaknies skilimas, kariesas giliai po dantenomis ir t.t.), tada gydytojas rekomenduos dantį šalintį ir šalinimo vietoje atlikti implantaciją arba defektą atkurti tiltiniu protezu.

Kiti straipsniai: