Skauda dantį nėštumo metu. Ką daryti?

Jeigu skauda dantį nėštumo metu – kuo skubiau  kreipkitės į odontologą. Labai svarbu, kad būtų suteikta pirmoji pagalba, sumažintas skausmas, panaikinta infekcija. Kalbant apie gydymą nėštumo metu – geriausia dantis gydyti antro nėštumo trimestro laikotarpiu (14-20 sav.), tačiau esant skausmui gydymas moteriai gali (ir turi) būti suteikiamas viso nėštumo laikotarpiu.

SVARBU:

  • Vizito pas odontologą metu informuokite, kad laukiatės.
  • Jei reikalingi vaistai nuo skausmo – pasikonsultuokite su prižiūrinčiu gydytoju/akušeriu/ginekologu (dažniausiai yra skiriamas paracetamolis). Taip pat su prižiūrinčiu gydytoju rekomenduojama pasikonsultuoti ir dėl dantų gydymo (tačiau infekcijos židinius nėštumo metu įprastai yra rekomenduojamga gydyti).

Dėl rentgeno nuotraukų atlikimo:

Jeigu būtina, rentgeno nuotraukos yra daromos ir nėštumo metu. Atliekant rentgeno diagnostiką yra naudojamos specialios apsauginės prijuostės, o ir apšvita, atliekant danties rentgenogramą, nėra didelė.

Dėl nuskausminamųjų vaistų naudojimo odontologo kabinete:

Nėščiosioms odontologinių procedūrų metu gali būti naudojami vaistai nuo skausmo, tačiau būtina, kad gydytojas žinotų, jog laukiatės. Tokiu atveju, bus naudojami specialūs nuskausminamieji ir naudojamų vaistų kiekis bus skiriamas kiek galima minimalesnis.

Dėl antibiotikų naudojimo nėštumo metu:

Gydant infekcijos židinius burnoje gali tekti vartoti ir antibiotikus. Tokie antibiotikai kaip penicilinas, amoksiciklinas ir klindamicinas, priskiriami saugiems vartoti nėštumo metu. Tačiau būtina pasitarti su gydančiu daktaru.

Kiti straipsniai: