Alkoholis burnos skalavimo skyčiuose

Burnos skalavimo skystis yra papildomai (neprivalomai) naudojama burnos priežiūros priemonė. Kasdienei dantų priežiūrai svarbiausia yra naudoti dantų šepetuką su dantų pasta ir tarpdančių siūlą.

Tačiau, jei jau naudojate burnos skalavimo skystį, tai vis dažniau rekomenduojama rinktis tokį, kuriame NĖRA alkoholio, kadangi alkoholis sausina  burnos gleivinę (todėl ilgiau naudojant gali atsirasti žaizdelių, atsirasti „deginimo” jausmas, blogas burnos kvapas). Tam tikru laikotarpiu buvo net susirūpinta, kad alkoholio savo sudėtyje turintys burnos skalavimo skysčiai gali padidinti burnos vėžio riziką, bet tyrimais tai buvo paneigta.

Kam yra skirtas dantų skalavimo skystis?

Burnos skalavimo skysčiai yra įvaririos paskirties, pavyzdžiui, ėduonies profilaktikai yra naudojami skysčiai, turintys fluoro, nuo dantenų uždegimo – turintys chlorheksidino (beje, skalavimo skysčių su chlorheksidinu nepatartina vartoti ilgą laiką, nes jie pasižymi šalutiniu poveikiu – nudažo dantis),  nuo blogo burnos kvapo – turintys tam tikrų aliejų ir pan.

Geriausia, kad burnos skalavimo skystį (jei jis jums reikalingas), rekomenduotų/paskirtų odontologas ar burnos higienistas.

 

 

 

Kiti straipsniai: