Apie burnos irigatorių

Kas yra burnos irigatorius?

Burnos irigatorius – tai prietaisas, kuris purkšdamas siaurą, aukšto slėgio vandens srautą efektyviai išvalo apnašas ir maisto likučius esančius apie dantis. Taip pat vandens srovė masažuoja dantenas, pagerindama jose kraujotaką.

Kada reikia naudoti burnos irigatorių?

Burnos irigatorių reikėtų naudoti vos išsivalius dantis šepetėliu, kad jis vandens srove išvalytų tas vietas, kurių šepetėlis paprasčiausiai nepasiekė.

Burnos irigatorių rekomenduojama naudoti vieną kartą per dieną.

Kaip naudoti burnos irigatorių?

  1. Pasirinkite antgaliuką ir pritvirtinkite prie vandens irigatoriaus.
  2. Pripildykite vandens bakelį (vandeniu iš čiaupo). Jei jūsų dantys jautrūs – naudokite ne šaltą, o šiltą vandenį.
  3. Nusistatykite mažiausią srovės galingumą ir įdėkite antgaliuką į burną (antgaliuką laikykite pakreipę 90 laipsnių kampu, ties tarpdančiu/dantenomis). Pasilenkite virš kriauklės. Jei srovės galingumas jums per mažas – palaipsniui didinkite.
  4. Įjunkite vandens irigatorių. Galite priverti lūpas – taip išvengsite didelio taškymosi.
  5. Nukreipkite vandenį į tarpdančius ir veskite palei dantenų liniją. Pradėkite valyti nuo galinių dantų ir judėkite link priekinių.
  6. Kai baigiate valyti  – išjunkite vandens irigatorių, nuimkite antgaliuką, išpilkite likusį bakelyje vandenį.

Kas geriau: tarpdančių siūlas ar vandens irigatorius?

Abi priemonės pašalina dantų apnašą, todėl mažėja tikimybė atsirasti kariesui ir dantenų ligoms. Tačiau tam tikroje literatūroje teigiama, kad vandens irigatorius nėra toks efektyvus kaip tarpdančių siūlas (nors yra literatūros ir teigiančios atvirkščiai).

Daugelis odontologų ir higienistų rekomenduoja naudoti abi priemones: ir tarpdančių siūlą ir burnos irigatorių. Ypač burnos irigatorius veiksmingas žmonėms, kurie turi breketus, implantus, suprotezuotus dantis fiksuotais tilteliais ir pan.

Galima burnos irigatorių naudoti ir vietoje siūlo. Įrodyta, kad naudojant dantų šepetuką ir burnos irigatorių dantenos reikšmingai mažiau kraujuoja nei naudojant VIEN dantų šepetėlį. Taigi  burnos irigatorius yra rekomenduojamas tiems, kuriems sunkiau valyti su siūlu (pavyzdžiui, artritu sergantiems žmonėms, vaikams, paaugliams).

Kokie yra burnos irigatoriai?

Pagrinde išskiriamos 2 rūšys: kelioniniai/belaidžiai (šarminėmis AA tipo baterijomis maitinami) ir įkraunami/stacionarūs (įjungiami į elektros lizdą). Patogesni yra įkraunami/stacionarūs, nes jų vandens bakelis yra didesnis ir nereikia dažnai papildyti vandens.

Ar gali vieną irigatorių naudoti visa šeima?

Taip, nes irigatoriaus antgaliukai yra keičiami (kiekvienas šeimos narys gali turėti atskirą antgaliuką), todėl tereikia prieš naudojant irigatorių užsidėti asmeninį antgaliuką:)

Kiti straipsniai: