Kodėl kartais reikalingas ortodontinis gydymas prieš estetinį plombavimą?

Kartais klaidingai manoma, kad estetinio plombavimo metu galima „ištiesinti” kreivus dantis ir sukurti „tiesių dantų” šypseną.

Jei dantys kreivi – reikalinga atlikti ortodontinį gydymą ir, tik ištiesinus dantis – galima atlikti estetinį plombavimą ar protezavimą laminatėmis.

Kodėl negalima „tiesinti” dantų atliekant estetinį plombavimą?

  • Atliekant estetinį plombavimą ant kreivo danties – dažniausiai norint „išgauti” tiesio danties formą – reikia nušlifuoti daug sveiko danties audinio (emalio ir dentino). Kartais pašalinama tiek daug danties audinio, kad atsiranda danties jautrumas ar „atveriamas” nervas ir reikalingas šaknų kanalų gydymas.
  • Plombos, uždėtos ant kreivų dantų ir nekoregavus netaisyklingo sąkandžio – yra imlios skilimams, lūžiams, gerokai greičiau dėvisi, todėl geras rezultatas nėra ilgalaikis. Taip nutinka todėl, kad dėl netaisyklingo sąkandžio ir danties padėties anomalijų – krūvis kramtymo metu pasiskirsto netaisyklingai, dažnai per didelis krūvis tenka plombuotiems paviršiams (apkraunamos tokios vietos, kurios esant taisyklingam sukandimui krūvio gautų mažai arba visai negautų).
  • Esant kreivam dančiui ir stengiantis plomba pakeisti jo formą – dedama masyvi plomba, dažniausiai sukurinati nišas, kurios yra sunkiai išvalomos. Dėl to dažnai atsiranda dantenų uždegimas apie dantis, kaupiasi maistas, atsiranda blogas burnos kvapas. Taip pat padidėja tikimybė atsirasti kariesui.

Kokiais atvejais galima atlikti estetinį plombavimą?

Geriausia, kai estetinis plombavimas atliekamas esant tiesiems dantims, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra neestetiški. Tačiau jis NEATLIEKAMAS, norint koreguoti kreivo danties padėtį dantų lanke.

Jis atliekamas:

  • Norint pakeisti senas/nekokybiškas plombas, esančias ant priekinių dantų;
  • Jei priekiniai dantys yra nudilę, nuskilę;
  • Jei priekinių dantų forma yra neestetiška (dantys maži, netaisyklingos anatominės formos);
  • Jei yra tarpelis (iai) tarp prieknių dantų;
  • Jei yra dėmelių ant priekinų dantų;
  • Po ortodontinio gydymo (ištiesinus dantis), norint atstatyti gražią dantų formą.

Kokiais būdais yra atliekamas ortodontinis gydymas prieš estetinį plombavimą?

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)


Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: