Ar galima apie dantų implantus valyti su siūlu?

Ar žinojote, kad apie dantų implantus yra NEREKOMENDUOJAMA valyti su siūlu. Kodėl?

Siūlo atplaišos

Viena iš priežasčių yra ta, kad nuo siūlo gali atsidalinti atplaišėlių, kurios prisitvirtina prie implanto konstrukcijų ir taip gali sukelti periimplantitą.

Siūlas yra neefektyvus

Dantų siūlas yra pritaikytas valyti tarpdančius tarp natūralių dantų, o ne tarp implantų. Implantai yra skirtingo dydžio, formos, gylio, todėl siūlas gali jų pilnai neapgaubti (įprastai tarpdantis prie implanto yra didesnis nei tarp natūralių dantų).

Agresyvus valymas su siūlu yra pavojingas

Tarp natūralaus danties ir kaulo yra periodonto raištis, kuris lemia danties mikro paslankumą, jautrumą, apsaugo dantį nuo stiprių jėgų ir t.t. Tačiau implantas neturi periodonto raiščio, todėl bet kokia stipri jėgą gali pažeisti barjerą tarp implanto ir danties, ir taip sukelti jungties tarp implanto ir kaulo atsidalijimą.

 

Ką geriausia naudoti tarpdančių apie implantus valymui?

Tarpdančių šepetėlį

Tarpdančių šepetėlį reikia naudoti vieną arba du kartus per dieną. Dėl implantų ir atramų paviršių subraižymo rizikos rekomenduojama naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela yra padengta nailono ar plastiko sluoksniu (pavyzdžiui, Tepe tarpdančių šepetėlius). Šepetėlio dydis turi būti parenkamas pagal tarpdančio plotį.

Vandens irigatorių

Apnašui apie implantus pašalinti yra tinkamas vandens irigatorius (pavyzdžiui, WaterPik®). Tinkamai dozuoto slėgio vandens srovė išplauna apnašas nuo dantų ir dantų implantų.

Burnos irigatoriaus privalumai:

  • Pašalinamos giliai tarp dantų esančios  bakterijos, kurių nepasiekia dantų šepetėlis.
  • Dantenų masažas – irigatorius masažuoja dantenas, gerina jų kraujotaką, taip apsaugodamas jas nuo uždegimo ir gerindamas bendrą burnos sveikatą.

 

Svarbu! Minkštą dantų apnašą galima pašalinti kasdienės higienos metu. Tačiau ypač svarbu lankytis pas burnos higienistą du kartus (ar kaip rekomenduota specialisto) per metus profesionalios burnos higienos procedūrai.

 

Kiti straipsniai: