Ar galima atlikti dantų tiesinimą kapomis – turint implantą(ų)?

Turintiems danties implantą, iškyla klausimas, ar galima dantis tiesinti su dantų tiesinimo kapomis, jei burnoje yra implantas(ai)?

Atsakymas yra – dažniausiai taip.

Esant implantui(ams), dantų judesiai turi būti suplanuojami taip, kad implantas „netrukdytų”. Danties implantas yra nepajudinamas burnoje (nes pilnai integruojasi/prigyja kaule), todėl kartais jis gali „trukdyti” atlikti šalia esančių dantų judesius.

Gydymo planavimas atliekamas kompiuterinės programos pagalba, todėl dantų judesius nustato dantų tiesinimą kapomis planuojantis gydytojas ir jis turi kontrolę implanto nejudinti ir koreguoti tik tų dantų poziciją, kurių judesys reikalingas. Taigi, jei implantas nėra toje zonoje, kur dantys labiausiai susigrūdę/kreivi – dantų tiesinimą dažniausiai galima atlikti ir esant implantui(ams).

IŠVADA. Viskas priklauso nuo individualios situacijos – svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.

Jei reikalingas implantas (jis dar nėra „įsuktas”) – geriausia, kai implantacija yra atliekama po ortodontinio gydymo (kai dantys yra jau taisyklingoje padėtyje).

***

Pasikonsultuoti dėl tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, Šeimyniškių g. 19, Vilnius
Registratūros telefonas:+370 521 99 557

seimyniskes.odontologai@inmedica.lt

Kiti straipsniai: