Ar galima balinti estetinį plombavimą?

Ne, negalima, nes estetiškai plombuoti dantys, tiksliau, plombos NEBĄLA. Taip pat nebąla implantai, vainikėliai, laminatės, tilteliai, užklotai ir t.t. Išbalinti galima tik natūralų danties audinį – emalį.

Jei atrodo, kad dantys, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas, patamsėjo – užsirašykite į odontologijos kliniką jų poliravimui. Būtina estetiškai polombuotus dantis poliruoti kas metus, nes tada jie „atgauna” spindesį. Estetiškai plombuotus dantis geriausia išsipoliruoti toje pačioje klinikoje, kurioje buvo atliktas plombavimas arba pas burnos higienistą.

Kaip išbalinti šypseną, jei yra atliktas estetinis plombavimas?

Turintiems estetinį plombavimą ir norint pašviesinti šypseną – tai užtrunka gana ilgai ir kainuoja gana brangiai, nes po natūralių dantų išsibalinimo – estetiškai plombuotus dantis reiktų perplombuoti.

Dantų balinimo eiga turintiems estetinį plombavimą:

  • Išbalinami neplombuoti dantys. Plombos nebaltų, todėl kol neatliktas senų plombų pakeitimas – burnoje būtų įvairių atspalvių dantų.
  • 2 savaites laukiama, kol natūralių dantų spalva stabilizuosis bei dantys vėl hidratuosis (prisigers vandens) ir taip atsistatys emalio ir dentino struktūra. Tik po 2 savaičių atliekamas naujas (pakartotinis) estetinis plombavimas.
  • Perdaromas estetinis plombavimas. Naujų plombų spalvos pritaikomos prie išbalintų dantų spalvos.
  • Galima džiaugtis nauja šviesene šypsena:)

Reikalinga žinoti. Išbalinti natūralūs dantys nebūna visada balti. Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų, o po to dažniausiai spalva grįžta į pirminę spalvą (kuri buvo prieš balinimą). Kada dantys patamsės – priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama ir dantys patamsėjo – reiktų papildomai balinti dantis, nes skirsis natūralių dantų spalva nuo plombuotų dantų.

Ar turint estetiškai plombuotus dantis, galima naudoti balinančią dantų pastą?

Ne, negalima, nes balinančios dantų pastos yra abrazyvios ir pabraižo plombų paviršių. Po to plombos tik labiau traukia apnašą ir greičiau tamsėja. Kokią dantų pastą rinktis estetiškai plombuotiems dantims rasite ČIA.

Kiti straipsniai: