Ar galima pašalinti visus protinius dantis vieno vizito metu?

Protiniai dantys paprastai išdygsta 18 – 25 metų amžiuje. Gana dažnai juos rekomenduojama pašalinti dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, pasikartojantis perikoronitas, gili kariozinė ertmė, planuojamas ortodontinis gydymas ir t.t.

Ar galima pašalinti visus 4 protinius dantis vienu metu?

Taip, esant indikacijoms galima visus protinius dantis pašalinti vieno vizito metu. Tačiau dėl galimų komplikacijų – ši procedūra dažniausiai atliekama stacionare, t.y. po procedūros pacientas yra stebimas ligoninėje (dažniausiai 3 dienas). Tokiu atveju įprastai šalinimas atliekamas bendrinėje nejautroje („su narkoze”). Vilniuje ši procedūra atliekama Žalgirio klinikoje.

Ypač rekomenduojama hospitalizuoti ir  šalinti 4 protinius dantis vienu metu tuo atveju, jei protiniai dantys yra išdygę tik iš dalies ar visiškai neišdygę, yra sudėtinga dantų šaknų forma ir reikalingas chirurginis danties pašalinimas.

Jei norima pašalinti visus protinius danties vieno vizito metu – reikalingas gydytojo odontologo siuntimas chirurginiam šalinimui, tada konsultacija pas burnos chirurgą (pavyzdžiui, Vilniuje Žalgirio klinikoje) ir jis įvertinęs situaciją paskirs labiausiai tinkamą šalinimo būdą.

Kada rekomenduojama šalinti 1 ar 2 protinius dantis vieno vizito metu?

Jei protiniai dantys yra išdygę ir planuojamas įprastinis danties šalinimas – jis atliekamas suplanuoto vizito metu odontologo kabinete. Tokiu atveju vieno vizito metu šalinamas 1 protinis dantis. Taip pat vieno vizito metu gali būti pašalinti ir 2 protiniai dantys (pvz., tik kairėje pusėje). Kai pašalinami abu protiniai dantys tik kairėje ar tik dešinėje pusėje – tinimas, skausmas būna vienoje veido pusėje, pacientas gali kramtyti maistą sveikąja puse ir t.t. Likę protiniai dantys šalinami po kelių savaičių.

 

Kiti straipsniai: