Ar galima valgyti po plombavimo?

Dažnai žmogus po plombavimo susimąsto, ar galima iškart valgyti?

Atsakymas gali būti ir taip ir ne – viskas priklauso nuo to, kokia plomba buvo įdėta.

Standartinė („nuolatinė”) plomba

Jei jums dantis buvo užplombuotas „nuolatine” plomba, pavyzdžiui, po danties karieso išgręžimo – tada valgyti galima iš karto. Tik nepatogumų gali sukelti minkštųjų audinių „nutirpimas”, taigi, jei buvo naudotas nuskausminimas – palaukite, kol praeis nejautra.

Estetinio plombavimo plomba

Jei jums buvo atliktas estetinis plombavimas (plombuoti priekiniai dantys), valgyti galima iš karto, bet rekomenduojama vieną dieną vengti tam tikrų dažančių maisto produktų: tokių kaip juoda kava, raudonas vynas, burokėliai, ir t.t.

Esant etetiniam priekinių dantų plombavimui dažnai rekomenduojama vengti kąsti šiais dantimis labai kietą maistą, nes estetiškai plombuoti dantys gali nuskilti;

Laikina plomba

Jei jums įdėta laikina plomba (dažniausiai atliekant šaknų kanalų gydymą), tada laikas, po kurio galima valgyti, priklauso nuo įdėtos plombos. Dažniausiai reikalinga palaukti apie 1-2 valandas po plombavimo. Taip pat turėkite omeny, kad dantis su laikina plomba yra silpnesnis, gali skilti, todėl nerekomenduojama su tokiu dantimi kramtyti kietą maistą.

Kiti straipsniai: