Ar naudinga natūrali dantų pasta?

Ar naudinga valyti dantis su natūralia dantų pasta?

Norint nuvalyti dantis, iš esmės dantų pasta nėra reikalinga, užtenka dantų šepetėlio. Tiesiog reikia skirti pakankamai laiko dantų valymui ir efektyviai (kruopščiai) su dantų šepetėliu atlikti judesius, kurie mechaniškai gerai pašalintų apnašą, taip pat būtina naudoti tarpdančių šepetėlius/siūlą. Ir taip dantis valyti reguliariai: du kartus per dieną bent po 2 minutes.

Tačiau naudoti papildomai natūralią dantų pastą yra geriau nei vien valytis dantis su šepetėliu ir vandeniu, nes šioje dantų pastoje yra abrazyvo, kuris padeda efektyviau nuvalyti apnašą ir tam tikrose pastose gali būti natūralių gydomųjų medžiagų, pavyzdžiui, aliejų, padedančių esant dantenų uždegimui.

Kodėl naudojamos dantų pastos, kurios NĖRA natūralios?

Daugumoje dantų pastų yra veikliųjų medžiagų (ne natūralių), padedančių pagerinti dantų ir dantenų būklę, pavyzdžiui, fluoras mineralizuoja danties emalį ir taip apsaugo nuo karieso, kalio nitratas – sumažina dantų jautrumą, chlorheksidinas – sumažina dantenų uždegimą ir t.t.

Dantų pastos, kurios neturi veikliųjų, gydomųjų medžiagų vadinamos higieninėmis.  Dažnai tokios dantų pastos yra natūralios. Jos turi tik pagrindines sudedamąsias dalis, bet yra “tuščios”: nestabdo ėduonies, negydo dantenų uždegimo ir t.t. Tokios pastos ypač tinka neturintiems dantų ir nešiojantiems protezus, taip pat nešiojantiems protezus ant implantų (didelė fluoro dozė gali sukelti implantų koroziją), alergiškiems tam tikroms dantų pastų dalims ir, kaip minėta anksčiau, tiems, kurie puikiai patys mechaniškai sugeba išsivalyti dantis.

Kada rekomenduojama naudoti natūralią dantų pastą?

Taigi jei jūsų dantys ir dantenos sveikos arba visai nėra dantų – tik protezai, tikrai nėra būtina, kad dantų pastoje būtų pagalbinių aktyvių cheminių medžiagų – galite valyti dantis su natūralia dantų pasta.

Kiti straipsniai: