Ar pieniniai dantys turi nervus?

Taip, pieniniai dantys turi nervus. Net jei pieninio danties šaknys rezorbuojasi („nutirpsta”) ir dantukas greitai turi kristi – vainikinėje dalyje vis tiek yra pulpa („nervas”).

Taigi jei dantyje yra karieso ertmė ir įvyksta nervo uždegimas (pulpitas) – dažniausiai tai pasireiškia stipriu SKAUSMU. Negydomas nervo uždegimas progresuoja į  periodontitą („pūlinį”), kuris gali pažeisti po pieniniu dantimi esančią nuolatinio danties užuomazgą. Todėl vaikui karieso pažeistus dantis reikalinga gydyti.

Koks taikomas gydymas esant pieninio danties skausmui?

  • Pieninio danties plombavimas. Jei pieninis dantis pažeistas karieso nedaug ir skausmas pasireiškia tik nuo saldaus, karšto/šalto – dažniausiai užtenka plombavimo.
  • Komplikuotas pieninio danties ėduonies gydymas (pulpotomija) – esant gilesniam pieninio danties kariesui, būna pažeisti ir paviršiniai pulpos („nervo”) audiniai, todėl reikia išvalyti ne tik kariozinę ertmę, bet ir infekuotą pulpos („nervo“) dalį vainikinėje dalyje.
  • Pieninio danties šaknų kanalų gydymas – jei pieninis dantis dar negreit kris ir yra smarkiai pažeistas ėduonies ir jį labai skauda (ypač stipriai vakare), dažniausiai reikia gydyti šaknų kanalus. Reikia iš šaknų kanalų išvalyti uždegimo pažeistą pulpą („nervą). Šis gydymas dažniausiai atliekamas per du vizitus.
  • Pieninio danties šalinimas – procedūra atliekama, kai danties nebeįmanoma pagydyti arba jis greit kris. Taip pat šalinama, kai pieninis dantis trukdo dygti nuolatiniam dančiui.

Esant danties skausmui – kreipkitės į vaikų odontologą.

 

 

 

 

Kiti straipsniai: