Ar po ortodontinio gydymo – šypsena yra tobula?

Dažnai tiesūs dantys ir estetiška šypsena yra asocijuojama ir su didesniu pasitikėjimu savimi.

ORTODONTIJA – tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija.  Tačiau, ar užtenka VIEN ortodontinio gydymo norint turėti gražią šypseną.

Ar užtenka VIEN ortodontinio gydymo norint turėti gražią šypseną?

Estetikos suvokimas yra labai subjektyvus dalykas, ir tai, kas vienam žmogui yra gražu, kitam – nebūtinai.

Tačiau odontologijoje yra bendri faktoriai, kuriuos tiek pacientas, tiek odontologas vertina įvardindamas estetišką/gražią šypseną (dantų tiesumas, forma, simetrija, nudilimas, dantenų kontūras ir t.t.)

Dažniausiai vien tiesūs dantys nereiškia gražios šypsenos. Taigi, ortodontinis gydymas dažnai būna tik pirmas žingsnis gražios šypsenos link:)

Po ortodontinio gydymo dažnai rekomenduojama atlikti dar šias procedūras:

  • Dantų balinimas. Teigiama, kad aplinkiniai netgi labiau pastebi šviesius dantis, o ne jų tiesumą. Taigi po ortodontinio gydymo dažnai rekomenduojamas dantų balinimas.
  • Estetinis plombavimas. Prieš dantų tiesinimą dažnai yra stebimas tam tikrų dantų nudilimas, emalio kraštelių nuskilimai ir pan. Tačiau kai jau dantys yra ištiesinami – visi netolygumai išryškėja. Po ortodontino gydymo dažnai reikalinga pakoreguoti dantų formą: atstatyti nudilusius dantis, pakeisti senas priekinių dantų plombas ir pan. Jei pažeidimai dideli (ar yra dideli dantų dydžių/formos neatitikimai) – gali būti rekomenduojamas protezavimas laminatėmis. Gerai tai, kad po ortodontinio gydymo, dantys yra tiesioje padėtyje ir emalio/dentino preparavimo estetinėms restauracijoms reikia minimaliai (arba dantys visai negręžiami/nepreparuojami).
  • Dantenų korekcija. Jei dantenų linija yra netolygi/asimetriška ar jų yra „per daug”, ir dantenos matomos šypsantis, tada gali būti rekomenduojama dantenų korekcija. Dantenų korekciją dažniausiai atlieka gydytojas periodontologas.

IŠVADA. Norint turėti gražią šypseną (esant susigrūdusiems dantims, netaisyklingam sąkandžiui ir pan.) – vien ortodontinio gydymo dažniausiai nepakanka. Ištiesinus dantis vertinama, kokių procedūrų dar reikia, kad būtų gauta maksimaliai graži šypsena. Dažniausiai dar po ortodontinio gydymo rekomenduojamas dantų balinimas ir estetinis plombavimas.

Kiti straipsniai: