Baltos demineralizijos dėmės (kariesas) ir dantų tiesinimo kapos

Po dantų tiesinimo breketais, kartais stebimos baltos demineralizacijos dėmės. Atsiradusios baltos dėmės – yra pirmas karieso požymis. Šios dėmės atsiranda dėl apsunkintos individualios burnos higienos ir sutrikdyto seilių savaiminio apsivalymo proceso esant breketams ant dantų.

Ar dantų tiesinimo kapos gali lemti baltų dėmių (pirminio karieso) atsiradimą ant dantų?

Taip, ir po dantų tiesinimo kapomis gali atsirasti ant emalio baltos demineralizacijos dėmės (kariesas), tačiau tai atsitinka daug rečiau nei tiems, kurie dantis tiesinasi breketais.

Viename moksliniame straipsnyje nustatyta, kad tik 1,2 % dantų tiesinimo kapomis gydytų pacientų išsivystė baltos demineralizacijos dėmės palyginus su 26 % breketų sistema gydytų pacientų. Be to, baltų dėmių atsiradimo dažnis buvo didesnis viršutinio žandikaulio nei apatinio žandikaulio dantims ir labiau dominavo iltims nei kandžiams.

Mažesnė tikimybė atsirasti baltoms dėmėms (kariesui) ant dantų kai dantų tiesinimas atliekamas kapomis (lyginant su breketais) yra dėl to, kad tiek valgio metu, tiek kai dantys yra valomi – kapos yra išimamos iš burnos, todėl dantų priežiūra nėra apsunkinama, dantys valomi taip pat, kaip iki dantų tiesinimo kapomis.

Ką daryti, kad NEATSIRASTŲ baltos dėmės, kai atliekamas dantų tiesinimas skaidriomis kapomis?

Pagrindinė priežastis, kodėl atsiranda baltos dėmės apie dantis – tai nenuvalytas dantų apnašas.

Svarbu:

  • Valyti dantis du kartus per dieną su fluoro turinčia dantų pasta (geriausia naudoti dantų pastą su 1450 ppm fluoro). Taip pat 2 kartus per dieną valykite ir dantų tiesinimo kapas. Kaip jas prižiūrėti rasite ČIA.
  • Reguliariai daryti profesionalią burnos higieną (rekomenduojama šią procedūrą atlikti kas 6 mėnesius).
  • Vengti dažno angliavandenių naudojimo (užkandžiavimo), gazuotų, saldintų gėrimų naudojimo.
  • Nevalgykite ir negerkite (išskyrus vandenį), kai dantų tiesinimo kapos yra burnoje.

Kiti straipsniai: