Ar silantai kenkia dantims?

Kartais tenka išgirsti nuomonių, kad silantai yra kenksmingi dantims. Kodėl taip yra teigiama?

Jei silantas yra padengimas ant jau ėduonies pažeisto danties, pro matišką (baltą) silantą nėra galimybės įvertinti ėduonies plitimo laipsnio (dydžio) – ėduonis pastebimas tik labai intensyviai (daug) jam išplitus po silantu. Todėl kartais teigiama, kad geriau dantų išvis nesilantuoti –  tada, atsiradus ėduoniui,  nesudėtingai galima jį diagnozuoti dar ankstyvoje stadijoje.

Tačiau…

Moksliniai tyrimai pateikia, kad ten, kur yra silantai, bakterijų lygis žemesnis, nei nesilantuotuose dantyse. Silanto buvimas ne tik sumažina ligos (ėduonies) atsiradimą, bet ir padeda išvengti ėduonies progresavimo. Kai kurie mokslininkai teigia, kad kartais silantai gali būti naudojami ne tik sveikose vagelėse, bet ir nedideliuose emalio pažeidimuose.

Yra plačiai ištirta ir įrodyta, kad silantai yra efektyvūs mažinant kramtomųjų paviršių pažeidimus (ėduonies atsiradimą).

Todėl rekomenduoju vaikams (nuo 6 iki 14 metų) apsilankius pas odontologą pasikonsultuoti dėl nuolatinių krūminių dantų silantavimo galimybės:) Ir jei dantys sveiki – drąsiai silantuokite:)

Kiti straipsniai: