Ar vanduo su citrina kenkia dantims?

Taip, vanduo su citrina (ypač jei naudojama reguliariai) KENKIA DANTIMS.

Įdėjus į vandenį citrinos, vandens pH tampa rūgštinis, todėl jam kontaktuojant su dantimis ardomas paviršinis danties sluoksnis – emalis. Žmonėms, kurie dažnai gurkšnoja vandenį su citrina – diagnozuojama dantų erozija ir atsiranda dantų jautrumas (ypač šaltam maistui, gėrimams).

Svarbu žinoti! Nevalykite dantų iš karto po to, kai išgeriate vandens su citrina. Kadangi citrinos rūgštis “suminkština” dantų emalį, jis tampa labiau pažeidžiamas. Valant dantis iš karto po valgio su dantų šepetėliu (ypač vidutinio kietumo ar kietu) ir dantų pasta (ypač abrazyvia) – galima negrįžtamai pažeisti („subraižyti”) danties paviršinį sluoksnį. Dantis galite valyti praėjus 30 -60 minučių po to, kai dantys kontaktavo su rūgštimi, nes tiek maždaug reikia laiko seilėms neutralizuoti rūgštis.

Norint remineralizuoti (atstatyti) dantų emalį – po to kai atsigeriate vandens su citrina, praskalaukite burną su burnos skalavimo skysčiu, turinčiu fluoro. Taip bus atstatytas burnoje Ph ir sumažės tikimybė, kad emalis bus pažeistas. Tačiau dantims geriausia, kad vandenį gertumėte be priedų.

Kiti straipsniai: