Dantų balinimas. Kapos

Geriausiai ir veiksmingiausiai (bei saugiausiai) dantis galima išbalinti naudojant individualias balinimo kapas, gaunamas odontologijos kabinete. Individualios balinimo kapos yra pagaminamos pagal jūsų dantų atspaudus. Balinimo kapos – tai skaidrus įtvaras, tiksliai atitinkantis jūsų dantų formą. Į kapas yra švirkščiama balinimo želė.

Balinimas kapomis gali užtrukti 1-2 savaites, kiek laiko prireiks dantims išbalinti, priklauso nuo danties audinio (ir kiek baltų dantų pačiam norisi :))

2 etapų balinimas

1 ETAPAS

Nusprendus balinti dantis kapomis, jums į odontologijos kabinetą reiks atvykti 2 kartus. Pirmo vizito metu yra patikrinami dantys (pažiūrima, ar nėra kariesų, dantenų uždegimo, defektinių plombų ir pan.) ir, jei burnos būklė gera, nuimami atspaudai nuo dantų. Atspaudai yra nusiunčiami į dantų technikų laboratoriją, kur yra pagaminamos individualios kapos.

P.S. Rekomenduojama prieš dantų balinimą, kad būtų atlikta profesionali burnos higiena.

2 ETAPAS

Antro vizito metu (maždaug po 7 dienų nuo pirmo vizito) yra pamatuojamos individualios balinimo kapos (ant jūsų dantų) ir išsamiai paaiškinama, kaip jas naudoti, ko vengti balinimo metu, supažindinama, kaip elgtis, jei atsiratų tam tikros problemos balinant dantis (pvz., dantų jautrumas).

Dažniausiai dantų kapos yra laikomos ant dantų per naktį 10-14 dienų. Balinimo gelis švelniai ir palaipsniui išbalina dantis.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar gali būti, kad nepriprasiu prie kapų?

Iš pradžių (pirmas dienas), kapos gali būti nepatogios, tačiau po keletos dienų prie jų yra priprantama:)

Ar saugu balinti dantis?

Kapomis balinti dantis yra saugu, jei laikomasi odontologo rekomendacijų.

Kiek išbals mano dantys?

Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių. Kiek pabals jo dantys, sunku atsakyti, nes kiekvienu atveju situacija yra individuali. Parastai dantys pašviesėja 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo pigmento tipo.

Ar bala vainikėliai, laminatės, plombos?

Plombos, vainikėliai, laminatės ir kt. spalvos nekeičia.

Ar dantys neatrodys per balti?

Ne, naturalūs dantys retai atrodo per balti. Beje, balinant kapomis, pats galite reguliuoti procesą. Kai dantys atrodo pakankamai balti – tiesiog nustokite balinti:)

Ar galimas jautrumas/diskomfortas balinimo metu?

Po balinimo procedūros gali padidėti dantų kaklelių jautrumas. Paprastai šis jautrumas yra laikinas (praeina po kelių dienų). Jei dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų (pvz., Ibuprofeno). Dantų balinimo laikotarpiu ir po balinimo (pvz., dantų kapomis) rekomenduojama naudoti dantų pastą jautriems dantims (pvz., turinčias kalio nitrato) bei fluoro preparatus, turinčius remineralizuojantį ir jautrumą mažinantį poveikį (pvz., Recaldent Mousse Plus, ApaCare dantų pasta).

Kaip ilgai mano dantys išliks balti?

Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis. Jums tereiks įsigyti balinimo gelio (galima odontologijos kabinete) ir pakartotinai (2-3 dienas) pabalinti dantis.

Kiti straipsniai: