Dantų gydymas ir žindymas

Žindant kūdikį dantų gydymą galima atlikti, nes šiuolaikinės odontologijoje naudojamos medžiagos yra saugios ir nepaveikia laktacijos ar pieno sudėties (ar paveikia labai nežymiai) . Tik prieš procedūrą įspėkite odontologą, kad žindote.

Anestetikų (nuskausminamųjų) naudojimas

Nuskausminaminamieji gali būti naudojami žindančiai moteriai, jie veikia vietiškai (netoli danties) ir į pieną patenkantis kiekis yra toks mažas, kad visiškai nereikšmingas kūdikiui.

Jei visgi mamai norisi būti absoliučiai ramiai dėl nuskausminamųjų poveikio vaikui, tada rekomenduojama pažindyti prieš pat procedūrą ir praėjus 3-4 valandoms po vaistų suleidimo (daugumai žmonių per šį laiką vaistai „pasišalina” iš organizmo).

Rentgeno nuotraukos

Rentgeno nuotraukos gali būti atliekamos šiuo laikotarpiu. Mamai tai yra saugi procedūra, nes atliekant rentgeno diagnostiką yra naudojamos apsauginės prijuostės, o ir apšvita, atliekant danties rentgenogramą, nėra didelė. Žindomam vaikui ši procedūra neturi visiškai jokios įtakos.

Vaistų vartojimas

Jei odontologas paskyrė antibiotikus (pavyzdžiui, amoksiciliną) ar vaistus nuo skausmo (paracetamolį, ibuprofeną) – vartokite kaip nurodyta.

Kada galima žindyti vaiką?

Žindyti vaiką galima iš karto po procedūros.

Kas nerekomenduojama žindymo laikotarpiu?

Kol vaikas žindomas nerekomenduojama balinti dantų. Nors nėra įrodymų, kad balinimas gali būti kenksmingas žindančių mamų kūdikiams, tačiau taip pat nėra įrodymų, kad tai saugu.

Dantų balinimas yra kosmetinė, o ne gydomoji procedūra, todėl ją rekomenduojama atlikti pasibaigus  žindymui.

 

Kiti straipsniai: