Ką daryti susimušus/susitrenkus dantį?

Danties sumušimas – tai situacija, kai pažeidžiami apie danties šaknį esantys audiniai, dantys nėra paslankūs, nepakinta padėtis dantų lanke, bet padidėja jų jautrumas (liečiant).

Stipraus smūgio metu, taip pat galimas danties panirimas. Tai periodonto audinių pažeidimas, kai dantys tampa paslankesni, tačiau padėtis dantų lanke nepakinta.

Susimušus/susitrenkus NUOLATINĮ dantį:

  • Kreipkitės į odontologą dėl situacijos įvertinimo: dažnai reikalinga rentgeno nuotrauka, kartais reikalingas specialus danties įtvėrimas, odontologas tokį dantį stebi ir vertina: ar po kurio laiko nėra spalvos pokyčio, ar dantis išlieka gyvybingas (jei ne, reikalingas endodontinis šaknies(ų) kanalų gydymas) ir, ar neatsiranda kitų komplikacijų.

Kokia yra pirmoji pagalba susimušus/susitrenkus dantį?

  • Sutrenktos vietos vietos projekcijoje ant skruosto ar lūpos reikia priglausti ledo pūslę (ar iš šaldiklio išimtą kokį produktą), įvyniotą į ploną rankšluostį. Šaldyti apie 15-20 minučių su 20 minučių pertraukomis iki 4 valandų.
  • Jei dantis paslankus, reikia vengti jį traumuoti sukandant (jokiu būdu nekąskite kieto maisto ir pan.). Pirmąją savaitę po traumos dažniausiai rekomenduojama minkšto maisto dieta.
  • Visus dantis valyti įprastai, o sužeistą vietą valyti atsargiai ir papildomai netraumuoti.

 

Kiti straipsniai: