Dantų tiesinimas ORDOLINE kapomis

Kas yra ortodontinės dantų tiesinimo kapos?

Ortodontinės kapos –  tai beveik nematomi nuimami ortodontiniai prietaisai, pagaminti iš minkšto ir skaidraus medicininio plastiko. Kapos švelniai spaudžia/stumia dantis pageidaujama kryptimi tol, kol dantys išsitiesina. Tam, kad dantys nuolatos judėtų tikslo link, kapos reguliariai (paprastai kas 7-14 dienų) keičiamos naujomis.

ORDOLINE – tai lietuvių įkurtas dantų tiesinimo kapų gamintojas. Užsakius Ordoline kapas yra bendradarbiaujama su Ordoline gydytojais-profesionalais, kurie dalyvauja gydymo planavime. Naudojant 3D kompiuterinį modeliavimą, sukuriamas individualus skaitmeninis gydymo planas. Tada užsakomi ir pagaminami individualūs kapų rinkiniai. Kapų kiekis priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Daugiau informacijos apie ORDOLINE tiesinimo kapas rasite www.ordoline.lt 

Dantų tiesinimo kapomis privalumai:

 • Kapos yra vos pastebimos – tai estetiškas dantų tiesinimo metodas;
 • Kapas nešioti patogu. Dažniausiai jos nesukelia skausmo, nedirgina dantenų, nebraižo skruostų ir lūpų.
 • Žmonės, nešiojantys kapas gali valgyti mėgstamą maistą ir sportuoti kaip įprasta.
 • Dantų tiesinimas kapomis neapsunkina bendros burnos higienos.
 • Gydymas kapomis dažniausiai būna trumpesnis ir reikalauja mažiau apsilankymų pas gydytoją.
 • Kai reikia, pavyzdžiui, ypatingomis progomis, kapas pacientas gali nusiimti. Tačiau rekomenduojama tuom nepiktnaudžiauti, nes kapos yra veiksmingos tik tada, kai laikomos burnoje ne trumpiau kaip 22 val. per parą.

Dantų tiesinimo kapomis EIGA:

 1. Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio būklę. Dantys nuskenuojami intraoraliniu skeneriu. Surinkti duomenys perduodami į Ordoline centrą.
 2. Skaitmeninis gydymo planas. Ordoline dantų technikų ir ortodontų komanda parengs gydymo planą su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas pristatys dantų judesių planą.
 3. Kapų gamyba. Ordoline pagamins ir išsiųs kapas gydytojui. Gydytojas atiduos kapas Jums, kartu su visomis būtinomis instrukcijomis.
 4. Gydymas. Nešiosite kapas ne trumpiau kaip 22 valandas per parą ir keisite jas taip dažnai, kaip nurodys Jūsų gydytojas. Paskiriami reguliarūs vizitai stebėti gydymo progresui, atlikti tarpdančių redukciją, paskiriami elastikai ir t.t.
 5. Retencinis periodas.  Po aktyvaus ortodontinio gydymo periodo, būtinas retencinis periodas – t.y. gydymo etapu gautų dantų ar sąkandžio būklės padėties stabilizavimas. Kaip dažnai ir kiek ilgai, kokius – reteinerių tipus (nuimamus ar nenuimamus) retenciniu periodu naudoti – kiekvienam pacientui nurodo gydytojas odontologas.

Ar kapomis tiesinimi tik lengvi atvejai?

Anksčiau kapomis buvo galima gydyti tik lengvus atvejus. Tačiau dabar kapomis galima koreguoti ir sudėtingus atvejus, tiesiog gydant komplikuotas sąkandžio patologijas – gali būti naudojamos papildomos ortodontinės priemonės.

Kiek laiko trunka dantų tiesinimas kapomis?

Kiekvienas gydymo atvejis yra individualus ir gydymo trukmė priklauso nuo esamos dantų ir sąkandžio situacijos. Paprastai pacientai kapas nešioja 18-24 mėn (tačiau gydymas gali užtrukti ir ilgiau).

Kokio amžiaus žmonėms gali būti taikomas dantų tiesinimas kapomis?

Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. 

Kiek kainuoja dantų tiesinimas kapomis?

Klinikoje InMedica (L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius) dantų tiesinimas kapomis kainuoja 3200 Eur (abu žandiklauliai, neribotas kiekis dantų tiesinimo kapų iki galutinio rezultato). Mokėjimas galimas dalimis.

Tačiau taip pat prie dantų tiesinimo kapomis kainos reiktų pridėti: kainą už konsultaciją (45-80 Eur), rentgenologinį ištyrimą (25-50 Eur), dantų skenavimą (60 -100 Eur) ir t.t. Tikslią kaina galite sužinoti konsultacijos metu.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: