Ką daryti, jei nuolatinis dantukas dygsta, o pieninis dar neiškrito?

Kai auga nuolatiniai dantys, jie dažniausiai dygsta tiesiai po pieniniais dantimis ir taip rezorbuoja („ištirpdo”) jų šaknis, todėl pieniniai dantukai pradeda judėti ir iškrenta, o jų vietoje pasirodo nuolatiniai dantukai. Tačiau ne visada taip nutinka. Kartais nuolatinis dantis ima dygti, o pieninis neiškrenta, ir taip susiformuoja dvi eilės dantų. Ši situacija pasitaiko gana dažnai, ypač apatiniame žandikaulyje (nors gali pasitaikyti bet kur burnoje). Dažniausiai ši situacija nutinka, kai vaikui yra 5-7 metai.
Tokiu atveju pieninis dantis gali būti paslankus arba nelabai paslankus (t.y. gali nedaug klibėti). Jei pieninis dantis paslankus, kliba, tada reiktų vaiką paskatinti jį išjudinti, tačiau neturėtumėte namuose pieninio danties per jėgą pašalinti, ypač jeigu pieninis dantis yra nepaslankus ir jo judinimas vaikui yra skausmingas.  Jei pieninio dantuko patiems pašalinti nepavyksta – tiesiog nuvykite pas odontologą ir paklausykite jo rekomendacijų.

Dažnu atveju odontologo kabinete neiškritęs pieninis dantukas yra pašalinamas. Pašalinus pieninį dantuką dažnai liežuvio judesiai padeda nuolatiniam dantukui atsistoti į dantų lanką. Tačiau jeigu stebimas dantų susigrūdimas ir odontologas matys poreikį dantukus tiesinti – nukreips Jus pas ortodontą.

Kiti straipsniai: