Ką reikia žinoti, prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis?

Dauguma žmonių žino, kad dantų tiesinimo kapų pagrindinis privalumas yra jų estetika (beveik nematomos) ir patogumas (galima valgyti, kas įprasta, ir neapsunkinamas dantų valymas, nes valymosi metu – jos išimamos iš burnos).

Tačiau, ką dar reikia žinoti, prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis?

1.Svarbiausia – kantrybė!

Dantims ištiesinti ir sąkandžiui koreguoti – reikia laiko. Kiekvieno situacija yra individuali ir skirtingu laiku „pasimato” rezultatas. Įprastai dantų tiesinimas kapomis trunka apie 12-18 mėnesių (bet esant sudėtingesnei sąkandžio patologijai – kapas gali prireikti nešioti ir daugiau kaip 24 mėnesius).

2.Kapas burnoje būtina laikyti ne trumpiau kaip 22 valandas per parą.

Labai svarbi yra paciento motyvacija, nes kapas reikia laikyti burnoje 22 valandas (išsiimama tik valgant ir valantis dantis). Jei kapos nešiojamos trumpiau – gydymo rezultatai tampa neprognozuojami ir gydymo trukmė ilgėja.

3.Nedidelis diskomfortas užsidėjus naujas kapas

Pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus į naujas, gali jaustis veržimo, tempimo jausmas, kuris per 2-3 dienas praeina.

4.Nedidelis šveplavimas

Kai kuriems žmonėms su kapomis burnoje gali atsirasti šveplavimas. Bet tai yra laikinas efektas, kuris pasireiškia gydymo pradžioje ir trunka keletą dienų, kol prie kapų priprantama. Beje, atsiradus šveplavimui rekomenduojama keletą dienų su kapomis burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastumėte aiškiai tarti garsus.

5.Gera burnos higiena

Atliekant ortodontinį gydymą rekomenduojama dantis išsivalyti po kiekvieno valgio ir prieš įsidedant kapas į burną (jei tam atlikti nėra galimybės, burną reiktų praskalauti su vandeniu). Kapos turėtų būti dedamos ant švarių dantų. Ir pačios kapos turi būti švarios – jas (kaip ir dantis) reikia valyti bent 2 kartus per dieną su šepetėliu ir skystu bespalviu muilu.

6. Gydymas nepasibaigia tada, kai dantys ištiesinami

Ištiesinus dantis reikalingas antras etapas – dantų „išlaikymas” taisyklingoje/tiesioje padėtyje. Po gydymo gydytojas paskiria reteinerį, kuris neleidžia dantims grįžti į pirminę padėtį. Dažniausiai šį reteinerį rekomenduojam nešioti tol, kol norima tiesių dantų (t.y. visą gyvenimą).

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: