Kada geriausia gydyti dantis nėštumo laikotarpiu?

Jei nėštumas planuojamas – geriausia apsilakyti ir susigydyti dantis dar iki pastojimo.

Jei kūdikėlio jau laukiamasi:

  • Pasirodyti ir pasikonsultuoti geriausia pirmojo nėštumo trimestro metu. Informuokite savo odontologą, kad laukiatės. Gydytojas įvertins burnos ertmės būklę ir suplanuos apsilankymus. Tačiau gydytis pirmame trimestre nerekomenduojama, nes per pirmuosius tris nėštumo mėnesius formuojasi visi pagrindiniai vaisiaus organai, ir šis laikotarpis yra pats svarbiausias vaiko vystymuisi.
  • Jei nėra skubios pagalbos būtinybės, odontologines procedūras (gydymą, profesionalią burnos higieną) rekomenduojama atlikti antrame nėštumo trimestre (4-6 mėn.).
  • Trečias trimestras dantų gydymui nerekomenduojamas, nes odontologinė kėdė mamai nepatogi. Kai gulima ant nugaros spaudžiama vena, taip gali sutrikti kraujo cirkuliacija, o dėl patirto streso atsiranda priešlaikinio gimdymo grėsmė.
  • Esant skausmui (būtinybei) geriausia gydyti nedelsiant, nereikalinga laukti. Tokiu atveju gydymas gali būti atliekamas ir pirmame ir trečiame trimestre (prieš tai pasitarus su gydytoju akušeriu/ginekologu).

Jei didelių problemų burnoje nėra ir gydymas nėra skubus, rekomenduojama apsilankymus pas odontologą atidėti iki tol, kol gims vaikelis.

 

P.S. Labai gerai, jei nėščioji iš anksto būna aptarusi dantų gydymo galimybes (būtinumą) su gydytoju akušeriu/ginekologu, ypač tai svarbu, jei galimos nėštumo komplikacijos ar patologijos.

 

 

Kiti straipsniai: