Kada labiau skauda: dantis tiesinant kapomis ar breketais?

Pirmiausia reikia žinoti, kad skausmas yra gana subjektyvus dalykas ir kiekvienas žmogus į tą patį dirgiklį gali reaguoti skirtingai: vienas žmogus atsiradusį nemalonų jutimą įvardins kaip diskomfortą/spaudimą, o kitas – skausmą. Kai kurie pacientai ortodontinio gydymo metu teigia, kad skausmo visai nejautė ir nejaučia, o kai kuriems tenka gerti vaistus nuo skausmo.

Tačiau, kada didesnė tikimybė, kad skaudės: dantis tiesinant kapomis ar breketais?

Keletas faktų:

  • David V. White kartu su bendraautoriais atliko tyrimą, kuriame palygino diskomfortą, sukeliamą ortodontinio gydymo kapomis ir breketais metu. Šio tyrimo rezultatai parodė, kad kapomis gydomi pacientai pirmą savaitę jautė statistiškai reikšmingai mažiau diskomforto palyginus su pacientais, kurie buvo gydomi breketais.
  • Kevin B. Miller ir kiti bendraautoriai savo tyrime pildė klausimyną, į kurį buvo įtraukti klausimai apie gyvenimo kokybę ortodontinio gydymo metu. Kapomis gydomi pacientai nuo pirmosios gydymo dienos išreiškė mažesnį skausmą, nei breketais gydomi pacientai. Beje, kapomis gydomi pacientai teigė, kad kasdien pasireiškė vis mažesnis skausmas (skausmas pasiekė pradinį/dingo 5-ąją gydymo dieną). Breketais gydomi pacientai išreiškė didesnį skausmą viso gydymo metu, taip pat viso tyrimo laikotarpiu skausmas nepasiekė pradinio rodiklio.
  • Koji Fujiyama su bendraautoriais vertino skausmo intensyvumą ir nustatė, kad statistiškai reikšmingai aukščiausias skausmo rodiklis buvo gydomų breketais pacientų grupėje (palyginus su gydymu tiesinimo kapomis). Taigi, didesniu skausmo intensyvumu skundėsi pacientai, kurie dantis tiesino breketais, ne kapomis.

IŠVADA. Dantų tiesinimo kapos pasižymi mažesniu diskomforto ar sukeliamo skausmo jausmu po aparatų pritaikymo lyginant su breketų sistema.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: