Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Kaip dažnai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

  • Vieną kartą per metus – jei dantys yra sveiki, nėra periodonto problemų, dantenų uždegimo ir pan.
  • Du ar daugiau kartų per metus – jei asmeniui nelabai pavyksta gerai išsivalyti dantis ir apnašos kaupiasi daug dažniau: rūkoma, geriama daug kavos, turintiems didesnį polinkį dantų apnašų kaupimuisi ir dantų akmenų formavimuisi. Taip pat jei žmogus serga sisteminėmis ligomis (pvz., cukriniu diabetu), turi periodontologinių problemų, nešioja breketus ir pan. Tokiu atveju, burnos higienistas/odontologas/periodontologas rekomenduoja šią proecedūrą atlikti dažniau (kas 6 mėn. ar dažniau).

Koks yra profesionalio burnos higienos tikslas?

Profilaktinės burnos higienos tikslas – padaryti švarią burną – pašalinamos minkštos ir kietos apnašos, apžiūrima, ar dantys ir audiniai sveiki ir t. t. Taip pat kiekvienam pacientui parenkamos individualios burnos higienos priemonės ir pamokinama, kaip taisyklingai valytis dantis.

Kas atliekama profesionalios burnos higienaos metu?

  • Dantų akmenys šalinami ultragarso aparatu arba/ir rankiniais instrumentais.
  • Pigmentinis apnašas (atsiradęs dėl rūkymo, kavos, arbatos, dažančių maisto produktų vartojimo) šalinamas „Air Flow” pagalba. „Air Flow” – tai smėliasrovė, iš kurios dideliu greičiu išstumtas sodos, oro ir vandens mišinys, nukreipiamas į danties paviršių – taip lengvai ir efektyviai išvalomas pigmentinis apnašas.
  • Po dantų akmenų pašalinimo šiurkštus dantų paviršius nupoliruojamas naudojant guminius diskelius ir šepetėlius suvilgytus specialia pasta.
  • Gali būti nupoliruojami (jei reikalinga) kabantys plombų kraštai.
  • Ties jautriomis dantų vietomis gali būti aplikuojami gydomieji fluoro preparatai.

P.S. Būtinai atlikite profesionalią burnos higieną reguliariai, nes po šios procedūros dantys įgauna natūralią spalvą, sugyja uždegiminės dantenos, jaučiamas gaivumas burnoje.

Kiti straipsniai: