Kaip elgtis po danties rovimo (šalinimo) procedūros? Instrukcijos

Skausmas. Po danties šalinimo gali skaudėti keletą dienų (paprastai 1-2 paras). Esant skausmui, rekomenduojami vaistai nuo skausmo, pvz. ibuprofenas (ibuprofeną  vartoti – po 400 mg 2-3 kartus dienoje. Ibuprofeno maksimali dozė – 2400 mg). Jeigu skausmas keletą dienų išlieka stiprus, ar stiprėja laikui bėgant – būtina apsilankyti pas gydytoją.

Kraujavimas. 30 minučių po danties rovimo laikykite įdėtą tamponą. Jei kraujavimas nenustoja – įdėkite naują tamponą, tvirtai sukąskite ir laikykite dar 20 min. Jei kraujavimas nesiliauja ilgai, kreipkitės į odontologijos kliniką.

Rūkymas ir alkoholis. Po operacijos nerūkykite mažiausiai 4-5 val., o alkoholio nevartokite 24 val. Tai kenkia žaizdos gijimui.

Skalavimai. Neskalaukite parą po rovimo. Galima gerti nekarštus skysčius, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Po paros laiko rekomenduojama skalauti antiseptiniais burnos skalikliais (pvz., Eludril). Pirmas dvi paras po danties šalinimo skalauti reikia labai švelniai, kad iš žaizdos nepasišalintų kraujo krešulys.

Maistas. Po rovimo reikia porą valandų nevalgyti. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojama atsisakyti karšto maisto, valgyti tik minkštą maistą.

Patinimas. Operuotos vietos projekcijoje ant skruosto reikia priglausti ledo pūslę, įvyniotą į rankšluostį. Šaldyti apie 15-20 minučių su 20 minučių pertraukomis apie 1-2 valandas.

Siūlės. Jei žaizda buvo siūta tirpstančiais siūlais, daugiau pas odontologą apsilankyti nereikės, o jeigu netirpstančiais – po savaitės siūlai turi būti ištraukiami.

Higiena. Pirmą parą po danties šalinimo valyti dantų negalima. Po paros laiko galima valyti dantis su šepetėliu ir dantų pasta abiejose burnos pusėse. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlų, dantis valykite švelniai, daugiau skalaukite burnos skalavimo skysčiais.

Fizinis krūvis. Kelias paras po danties šalinimo rekomenduojama vengti intensyvaus fizinio krūvio, sporto užsiėmimų.

Vaistai. Kai kuriais atvejais po dantų šalinimo yra skiriami antibiotikai. Jeigu buvo paskirti antibiotikai, juos vartoti reikia, kaip paskyrė gydytojas.

 

Jei taikytos priemonės Jums nepadėjo – kreipkitės į gydytoją.

Kiti straipsniai: