Kaip namų sąlygomis LAIKINAI pricementuoti dantų vainikėlius ir tiltus

Jei jums atsicementavo laikini protezai – stenkitės, kad jie būtų atgal pricementuoti kuo skubiau (geriausia, per 12-24 val., nes gretimi dantys gali pasislinkti į tuščius tarpus, taip pat, jei dantis(ys) „gyvi” – gali atsirasti jautrumas). Kuo skubiau susisiekite su klinika, kurioje atliekamas protezavimas. Tačiau, kol lauksite vizito, galite pabandyti laikinai (namų sąlygomis) prisicementuoti vainikėlį/tiltą, jei jis nėra lūžęs.

  • Apžiūrėkite atsicementavusį vainikėlį ar tiltą, ar jame nėra likusių nešvarumų, cemento ir maisto likučių. Atsargiai išvalykite šiuos nešvarumus su atlenktos sąvaržėlės galiuku ar dantų krapštuku, nuplaukite vainikėlį/tiltą po tekančiu vandeniu ir išvalykite su dantų šepetuku.
  • Kruopščiai nuvalykite dantų paviršius, ant kurių buvo pricementuoti protezai su dantų šepetėliu. Jei ant dantų liko cemento likučių – nuvalykite juos su dantų krapštuku.
  • Pabandykite uždėti dantų protezą ir patikrinkite, ar jis netrukdo sukąsti (jei trukdo – pakartotinai išvalykite protezą ir dantis nuo nešvarumų ir cemento). Jei sukandimui netrukdo – pasipraktikuokite kelis kartus jį uždėti ir nuimti.
  • Vėl išvalykite protezo vidų ir danties paviršių (su šepetėliu). Juos nusausinkite. Burnoje galite panaudoti susuktą popierinės nosinaitės volelį, kad dantis(ys) būtų kiek įmanoma sausesni – kuo mažiau padengti seilėmis. Kuo sausesnis paviršius – tuo patikimesnis pricementavimas.
  • Sumaišykite laikiną cementą, skirtą vainikėliams/tiltams pagal instrukcijas. Šį cementą galima įsigyti tam tikrose vaistinėse, odontologinių prekių parduotuvėse (pvz., i-PRO N laikinas užpildas,  I-ZOE N cementas, TempoSil 2 cementas ir pan.). Jei nerastumėte/negautumėte, tada, kraštutiniu atveju, vaistinėje nusipirkite protezų fiksavimo kremą (Protefix tvirtinamasis protezų kremas, COREGA fiksuojamasis dantų protezų kremas ir pan.). Jokiu būdu nenaudokite buitinių klijų!
  • Į protezo vidų įdėkite sumaišyto cemento ar fiksavimo kremo. Jį tolygiai paskirstykite ir uždėkite vainikėlį/tiltą ant dantų ir lengvai sukąskite. Protezas neturi trukdyti sukąsti, jei trukdo – nuimkite, išvalykite ir bandykite cementuoti iš naujo.
  • Palaukite, kol cementas sustings (įprastai 2-3 min), atsargiai nuvalykite cemento perteklių su dantų krapštuku.
  • Kol laukiate vizito pas odontologą – stenkitės ant protezo kuo mažiau kramtyti.
  • Pricementavimas namų sąlygomis laikinai padeda, bet tikrai nerekomenduojama su tokiu dantimi ilgai valgyti, miegoti, kad neužspringtumėte, neįkvėptumėte protezo į plaučius.

Svarbiausia – kuo skubiau kreipkitės į savo odontologą.

Kiti straipsniai: